Všichni Křetínského muži. Miliardář vyměnil ve Spartě už desítku trenérů

Daniel Křetínský a David Holoubek na podzim slavili postup Sparty do jarní vyřazovací části Evropské ligy.
Firma J&T a Daniel Křetínský koupili fotbalovou Spartu na začátku června roku 2004 od německého podnikatele Alexe Diekmanna. Sparta si za současného majitele zahrála Ligu mistrů pouze dvakrát, a to právě v Křetínského prvních dvou sezonách.
Spartu do sezony 2004/05 vedl František Straka. V předkolech Ligy mistrů tehdy Sparta přešla přes kyperský APOEL a maďarský Ferencvárosi. V základní skupině ale Letenští uhráli v konkurenci Fenerbahce Istanbul, Olympique Lyon a Manchesteru United jediný bod. Straka skončil na lavičce po podzimní části sezony.
Hřebík dovedl Spartu už v načaté sezoně k titulu, který získala s jedenáctibodovým náskokem před svým hlavním konkurentem ze Slavie.
Přesto v další sezoně 2005/06 už Spartu vedl Stanislav Griga. Rodák ze Žiliny měl zajištěný přímý postup do základní skupiny, ve které ale Sparta proti švýcarskému FC Thun, nizozemskému Ajaxu Amsterdam a anglickému Arsenalu Londýn uhrála jen dva body za remízu s Thunem a Ajaxem.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
13. 3. 2017 17:55
Podívejte se na přehled trenérů Sparty a jejich úspěchů po nástupu majitele Daniela Křetinského.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy