Dostali jsme direkt jako v boxu, ale nevzdáváme se, řekl Páník k remíze s Baníkem

Marek Janoš Marek Janoš
31. 5. 2020 8:00
Bohumil Páník se vrátil coby trenér do Zlína těsně před koronavirovou pauzou, když nahradil Jana Kameníka. Se žluto-modrými se dokázal před třemi lety dostat do evropských pohárů. Teď je jeho mise úplně jiná, Ševce má zachránit.
Bohumil Páník, trenér Zlína
Bohumil Páník, trenér Zlína | Foto: ČTK

Jenže bývalému kouči Baníku start podle představ nevyšel. Nejdřív jeho tým prohrál 0:1 v Jablonci a dlouho to se Zlínem vypadalo špatně i v sobotním zápase s Baníkem. Nakonec čtrnáctý tým tabulky vybojoval bod. Rozhodla o tom trefa Adnana Džafiče z poslední minuty.

Domácím pomohlo i nové pravidlo, které si kluby schválily vzhledem k rychlému sledu zápasů po koronavirové pauze. "Pět střídání nám tentokrát pomohlo. Máme v tréninku dvacet hráčů. Jsem zastáncem toho, aby ti hráči, kteří na hřiště jdou, dokázali svou platnost pro tým," komentoval utkání Páník.

"Stálo nás to obrovské množství sil, Baník nám zabíhal za obranu. Ve druhém poločase jsme chtěli zvýšit tempo, máme na lavičce dobré hráče a mužstvo se skutečně zvedlo," dodal ještě ke svým střídáním. Využil všech pět, na hřiště poslal ve druhém poločase tři ofenzivní hráče.

Nakonec právě střídající Adnan Džafič zařídil Zlínu gólem z 90. minuty bod. "O poločase jsem mužstvu říkal, že to bude o hlavě. Díky střídajícím hráčům jsme dokázali soupeře zatlačit a zaslouženě jsme vyrovnali," uvedl svůj pohled Páník.

Jeho tým si ale v zápase mnoho šancí nevypracoval a skóroval z první vážnější příležitosti. "Baník měl tři zkušené stopery na vysoké úrovni. Bylo pro nás velice těžké se za ně dostat, dařilo se nám to jen skrze rychlé otáčení hry," hledal trenér Zlína možné důvody.

Ostrava poslala na hřiště tři stopery, čímže zahustila střed obrany. Navíc od páté minuty vedla díky gólu Adama Jánoše a diktovala tempo hry. Zdálo se, že míří za vítězstvím, ale po nevyužitých šancích hostů ve druhém poločase domácí zavětřili šanci vyrovnat.

"Chtěli jsme mužstvo zvednout hlavně mentálně, aby hráči věřili, že můžou zápas otočit. Je to jako když boxer dostane direkt. Musí se potom zvednout, vzpamatovat a jít za vítězstvím. Nevyhráli jsme, ale v daném momentě je pro nás bod velice důležitý. Tento tým se nevzdává, bojujeme až do konce," těšilo Páníka.

 

Právě se děje

před 56 minutami

V Praze začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží

Dnes začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží, výluka potrvá do neděle 12. července. Důvodem je výměna dřevěných pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum za betonové. Místo metra budou jezdit náhradní autobusy. 

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut. Uzavřen bude také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy