Další bývalý reprezentant povede ligové mužstvo. Kováč má spasit Opavu

Sport Sport
Aktualizováno 11. 6. 2020 12:03
Fotbalisty Opavy povedou v závěru ligy noví trenéři Radoslav Kováč a Alois Skácel. U posledního týmu tabulky nahradili odvolaného Jiřího Balcárka.
Sparta - Arnhem: Radoslav Kováč
Sparta - Arnhem: Radoslav Kováč | Foto: Milan Kammermayer

Slezský celek, který má za sebou šestizápasovou sérii bez vítězství, o tom informoval na svých internetových stránkách.

Sedmačtyřicetiletý Balcárek skončil po sérii špatných výsledků, po nichž slezský celek před závěrečným zápasem základní části spadl na sestupové poslední místo.

Opava v posledních šesti kolech nevyhrála, získala jen tři body a od předposlední Příbrami ji dělí jeden bod. Celkem Slezané pod Balcárkem odehráli 13 zápasů a nasbírali deset bodů.

"Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí, ale vnímáme, že náš tým potřebuje impulz. Výsledky neodpovídají našim představám, zejména v posledních domácích zápasech jsme měli získat více bodů, proto jsme se rozhodli pro změnu," vysvětlil sportovní manažer klubu Alois Grussmann.

Jako náhradu Opava přivedla Kováče se Skácelem, kteří podepsali dlouholeté smlouvy. "Angažování Radka Kováče je svým způsobem i signál pro naše mladé hráče, kteří budou mít obrovskou příležitost se ukázat. Lojza Skácel už tady v minulosti úspěšně působil a opavské prostředí zná, což je velká výhoda," přidal Grussmann.

Zatímco jednašedesátiletý Skácel působil u opavské devatenáctky a vedl také Zlín s Hlučínem, pro čtyřicetiletého Kováče jde o první angažmá v roli hlavního trenéra. Někdejší hráč Olomouce, Sparty, Spartaku Moskva nebo West Hamu dosud působil jako asistent ve Spartě.

Bývalý reprezentant Kováč, který si zahrál na mistrovství světa v roce 2006 i na evropském šampionátu o dva roky později, spolu se Skácelem povede Opavu v nedělním závěrečném zápase základní části doma proti Českým Budějovicím. Poté následuje pětikolová nadstavba o udržení a poslední tým tabulky čeká přímý sestup.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy