Baníkovská Mekka chátrá. Bazaly zarůstají plevelem, čeká je však nákladná rekonstrukce

Baníkovská Mekka chátrá. Bazaly zarůstají plevelem, čeká je však nákladná rekonstrukce
Již při příchodu na stadion lze spatřit uzavřenou restauraci Baníček. Vstup je zabedněný, a nápis s názvem restaurace se postupně odlupuje.
Bazaly vevnitř vypadají zcela normálně - v chodu je udržují zaměstnanci Baníku, kteří zde sídlí. Každý příchozí musí cestou do práce projít přes recepci.
Jenže při příchodu na tribuny se naplno projeví smutný fakt - stadion chátrá.
Poslední soutěžní zápas se zde odehrál v červnu roku 2015. Dva roky bez údržby se ovšem na stavu modrobílého svatostánku značně podepsaly.
Foto: Dalibor Sosna
František Typovský František Typovský
2. 10. 2017 6:04
Pro většinu fanoušků ostravského Baníku je stadion na Bazalech posvátným místem. Slezský klub zde hrál dlouhých 56 let, během kterých oslavil čtyři ligové tituly. Když se Baník v květnu roku 2015 musel nuceně přestěhovat na stadion do Vítkovic, většina příznivců modrobílého klubu vběhla na hřiště a odnášela si kusy trávníku jako suvenýr. Od přesunu do Vítkovic uběhlo téměř dva a půl roku. Baník na Bazalech stále trénuje, přesto se stav stadionu prudce zhoršuje. Za dva roky obrostl plevelem a sedačky přišly o nátěr. Přesto se Bazaly dočkají rekonstrukce, přemění se na regionální akademii. Podívejte se, jak to na legendárním ostravském stadionu vypadá a vypadat bude.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Filmy z přehlídky Tady Vary vidělo přes 36 tisíc diváků

Přehlídku filmů Tady Vary, kterou v termínu zrušeného karlovarského festivalu uspořádali jeho pořadatelé, navštívilo 36 645 diváků. Loni bylo na devítidenní akci prodáno 139 271 vstupenek. Letošní přehlídka, která kvůli koronaviru nahradila tradiční festival s účastí zahraničních tvůrců, se uskutečnila v 96 kinech a zahrnovala 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festival. Na podzim pořadatelé plánují uspořádat nesoutěžní přehlídku v Karlových Varech. Příští řádný ročník festivalu by se pak měl uskutečnit 2. až 10. července 2021. Největším divácký zájem na akci Tady Vary provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný zpěváku a muzikantovi Miroslavu Žbirkovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy