Baníkovská Mekka chátrá. Bazaly zarůstají plevelem, čeká je však nákladná rekonstrukce

Baníkovská Mekka chátrá. Bazaly zarůstají plevelem, čeká je však nákladná rekonstrukce
Již při příchodu na stadion lze spatřit uzavřenou restauraci Baníček. Vstup je zabedněný, a nápis s názvem restaurace se postupně odlupuje.
Bazaly vevnitř vypadají zcela normálně - v chodu je udržují zaměstnanci Baníku, kteří zde sídlí. Každý příchozí musí cestou do práce projít přes recepci.
Jenže při příchodu na tribuny se naplno projeví smutný fakt - stadion chátrá.
Poslední soutěžní zápas se zde odehrál v červnu roku 2015. Dva roky bez údržby se ovšem na stavu modrobílého svatostánku značně podepsaly.
Foto: Dalibor Sosna
František Typovský František Typovský
2. 10. 2017 6:04
Pro většinu fanoušků ostravského Baníku je stadion na Bazalech posvátným místem. Slezský klub zde hrál dlouhých 56 let, během kterých oslavil čtyři ligové tituly. Když se Baník v květnu roku 2015 musel nuceně přestěhovat na stadion do Vítkovic, většina příznivců modrobílého klubu vběhla na hřiště a odnášela si kusy trávníku jako suvenýr. Od přesunu do Vítkovic uběhlo téměř dva a půl roku. Baník na Bazalech stále trénuje, přesto se stav stadionu prudce zhoršuje. Za dva roky obrostl plevelem a sedačky přišly o nátěr. Přesto se Bazaly dočkají rekonstrukce, přemění se na regionální akademii. Podívejte se, jak to na legendárním ostravském stadionu vypadá a vypadat bude.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy