Baník poprvé v sezoně prohrál doma, Jablonec se odrazil z předposledního místa

28. 10. 2023 20:12
Fotbalisté Ostravy podlehli doma ve 13. kole první ligy Jablonci 0:1. Teprve druhou výhru Severočechů v sezoně nejvyšší soutěže zařídil v 84. minutě střídající Jan Chramosta. Svěřenci trenéra Radoslava Látala se posunuli v neúplné tabulce na 11. místo. Baník prohrál po sedmi kolech a zůstal pátý.
Trenér Baníku Pavel Hapal.
Trenér Baníku Pavel Hapal. | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava podle předpokladů od začátku hrála do plných. Jablonec po dvou prohrách za sebou vsadil na zahuštěný střed pole, ve kterém se utápěla územní převaha domácích. Ostrava si postupnou kombinací vypracovala zajímavou palebnou možnost v 15. minutě, ale Buchtovu střelu Hanuš vyrazil. Podobně jablonecký brankář vytáhl i Pojezného "bombu" z 25 metrů.

Jablonec dráždil soupeře rychlými brejky. Na jeden dlouhý míč za obranu špatně vyběhl domácí gólman Letáček, Alégué byl u balonu dřív, ale po kličce brankáři levačkou z úhlu už nedokázal trefit prázdnou branku.

Slezané i ve druhé půli pokračovali v platonickém tlaku, který se snažili podporovat střelbou ze střední vzdálenosti. Ewertonova rána mířila pod břevno, jenže Hanuš znovu vytlačil míč nad sebe.

Hra vypadala pořád stejně. Baník bušil do jablonecké defenzivy a hosté podnikali kontry, po nichž měli větší šance. Polidar v 63. minutě na zadní tyči ideálně trefil centr volejem, ale Letáčka neprostřelil.

Ještě výhodnější situaci si Jablonec vytvořil v 69. minutě, ale sólo střídajícího Pleštila znovu zlikvidoval rychle vyběhnuvší Letáček. Baník pak trochu přibrzdila pauza způsobená čekáním na rozptýlení dýmu z pyrotechniky a do třetice už to Jablonci vyšlo: Houska v 84. minutě našel na malém vápně Chramostu, který si pohlídal ofsajdovou linii a podél Letáčka skóroval. V ligové sezoně dal čtvrtou branku.

Ostrava doma v ročníku nejvyšší soutěže prohrála poprvé, Jablonec naopak zvítězil venku v lize po 12 zápasech a na hřišti Slezanů vyhrál druhý ligový duel po sobě.

13. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 84. Chramosta. Rozhodčí: T. Klíma - Kubr, Pečenka - Machálek (video). ŽK: Buchta, Ewerton, Fadairo - Houska, Polidar, Souček, Štěpánek, Čanturišvili, Hanuš. Diváci: 8330.

Sestavy:

Ostrava: Letáček - Ndefe (62. Juroška), Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta (88. Fadairo), Rigo, Šín, Ewerton - Kubala (62. Almási) - Tanko (77. J. Klíma). Trenér: Hapal.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado (85. Souček), Polidar - Houska (90. Hübschman), Kratochvíl - Čanturišvili, Martinec, Alégué (63. Chramosta) - Krulich (63. Pleštil). Trenér: Látal.