Bál jsem se o střeleckou formu, řekl autor hattricku Trávník, při penaltě uklouzl

ČTK ČTK
20. 10. 2018 22:31
Záložník Jablonce získal v podzimní části soutěže skvělou formu a trefil se sedmkrát v posledních šesti zápasech.
Fortuna:liga 2018, Příbram - Jablonec, Michal Trávník
Fortuna:liga 2018, Příbram - Jablonec, Michal Trávník | Foto: ČTK

Příbram - Fotbalista Michal Trávník měl před utkáním 12. ligového kola v Příbrami trochu strach, aby ho neopustila střelecká forma, kterou si držel před reprezentační pauzou. Obavy to však byly zcela zbytečné - u Litavky se totiž mezi 51. a 68. minutou dočkal vytouženého premiérového hattricku v nejvyšší soutěži a navrch ještě přidal asistenci. Za posledních šest soutěžních zápasů se trefil sedmkrát.

"Před zápasem jsem právě střeleckou fazónu ani moc necítil. Spíš jsem se trochu bál, že když byla reprezentační pauza, mohla by mě (forma) i opustit. Naštěstí mě však neopustila," řekl novinářům s úsměvem Trávník.

"Pamatuji si, že jsem jednou dával hattrick kdysi v béčku Slovácka ve třetí lize, jinak vůbec. Když jsem dal druhý gól, měl jsem už velkou chuť a chtěl jsem jít po hattricku celkem dost. Jsem za něj hrozně rád," doplnil čtyřiadvacetiletý reprezentační záložník.

Poprvé se prosadil v 51. minutě povedenou střelou zpoza vápna k tyči. "Natáhl jsem levačkou. Myslím, že tu mám nártem lepší než pravačku. Radši takhle střílím levou," podotkl Trávník.

Největší štěstí měl v 65. minutě při penaltě, jelikož trochu uklouzl. "Trochu víc," usmál se. "Chtěl jsem to doprostřed. Brankář skákal po levé ruce, takže by to tam asi stejně spadlo, ale s tímhle jsem nepočítal," řekl ke střele, která zapadla do horního rohu.

Hattrick zkompletoval hned o tři minuty později po kombinaci do otevřené příbramské obrany. "Dostal jsem to sám před gólmana. Hned jsem věděl, kam to budu dávat. Gólman šel do protipohybu," prohlásil Trávník.

Měl chuť i na čtvrtou trefu, ale nakonec v 73. minutě přenechal přímý kop z 30 metrů Jakubu Považancovi a ten skvostnou ranou trefil přesně horní roh branky. "Dělal jsem si srandu, že na trestňák půjdu. Ale Povy je má výborné. Bavili jsme se s Tomášem Hübschmanem, do které řady na tribuně to půjde. Trefil to neskutečně," ocenil Trávník slovenského spoluhráče.

Momentálně prožívá střelecky nejlepší období kariéry. Za 12 kol má na kontě už šest branek, jeho dosavadním maximem přitom byly čtyři góly ze sezony 2014/15. "Od zápasu s Olomoucí se to střelecky trochu zlomilo. Tolik gólů jsem nikdy nedal. Doufám, že to bude pokračovat a bude to růst dál a dál," věřil Trávník, jehož povedený výkon sledoval v hledišti i trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Trávníkova forma těší také jabloneckého kouče Petra Radu. "Výborně hrál nejen on, ale i Považanec nebo Masopust. U Michala je to umocněné tím, že dal tři góly. Je vidět, že je v pohodě, věří si na střely. Pokud máte záložníka, který je dobrý, tvořivý, je to vše hezké, ale pokud nestřílí góly, je takový jako by poloviční, není to stoprocentní. Dnes jsou záložníci, kteří dávají branky, hrozně cenění," uvedl Rada.

"Pokud máte takového střelce, určitě se někdo bude o něj zajímat. Ale já bych ho nechal v klidu. Ať hraje za Jablonec a hraje, jak hraje. Když něco přijde, tak to přijde," konstatoval.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy