Hašek hrál s bolestmi. Byl protivný, ale střídat nemohl, prozradil trenér Bohemians

Marek Janoš Marek Janoš
19. 10. 2018 22:01
Pevně stanovená jasná taktika. Uběhat úřadujícího mistra a vyhrát. S tímto jednoduchým plánem šel do zápasu trenér Bohemians Martin Hašek.
Martin Hašek
Martin Hašek | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Bohemians v předehrávce 12. kola Fortuna:ligy remizovali s Viktorií Plzeň 2:2. Domácí v zápase dvakrát vedli, ale nedokázali ho dotáhnout k vítěznému konci.

Taktika outsidera proti úřadujícímu mistrovi byla jednoduchá: soupeře uběhat. "Konečně jsme měli kondičně připravenou jedenáctku," těšilo trenéra Martina Haška, jehož tým v dosavadním průběhu sezony pronásledují zranění. 

Základní sestavu vybral účelově. "Chtěli jsme být nároční běžecky, Plzeň uštvat. Podle toho jsem vybíral hráče. Škoda, že nám chyběli ještě Nečas a Filip Hašek," posteskl si trenér klokanů.

Jenže zdravotní potíže zkomplikovaly Bohemians i utkání s Plzní. Ve 24. minutě Procházka ve vápně fauloval Martina Haška mladšího. Byla z toho penalta, ale také zranění ramene pro domácího záložníka.

Toho bolestivý kloub limitoval v pohybu, ale Hašek se marně na trenérovi a otci dožadoval střídání. "Chtěl střídat. Byl docela protivný, ale nemohl, protože střídat může jen na pokyn trenéra," smál se po zápase trenér Hašek. "U doktora jsem si ověřil, že se zranění nemůže dál zhoršit. Bolelo ho to, ale to bylo všechno," konstatoval.

O poločase ovšem bylo jasné, že Hašek mladší nedohraje a bude muset ze hřiště. Na post středního záložníka se vzhledem k nedostatku hráčů na lavičce posunul útočník Yusuf Hilál.

"Pak už jsme neměli ambici úplně vyhrát, sestava byla rozbitá. Sice jsme dali vedoucí gól a začal jsem věřit, že můžeme zvítězit, ale trvalo mi to asi třicet sekund," narážel Hašek na brzké vyrovnání Plzně na 2:2 ve druhém poločase zápasu.

Oba týmy se nakonec rozešly smírně. "Vzhledem k vývoji jsme spokojení s bodem. Hráči podali pracovitý, kvalitní výkon. Můžeme ale hrát ještě líp," těšilo Haška. Přesto se rozhodně nečekalo, že Bohemians budou v zápase s favoritem nebezpečnější a vytvoří si více gólových šancí.

Zásluhu na tom měl i agilní Jan Záviška, který se dostal do čtyř nebezpečných šancí a jednu z nich přetavil v branku na 2:1. V zápase vyčníval pohybem i vytrvalostí "Je neuvěřitelný. Říkal jsem mu na tréninku, že se měl narodit jako kůň," narážel na hlášku z filmu Vesničko má středisková Hašek.

Bohemians zůstávají ve středu tabulky a v příštím kole se chystají na krátký výjezd do Mladé Boleslavi. "Můžeme být ještě lepší, potenciál tu je. Potřebujeme u zraněných dohnat kondici. Třeba Yusuf by s lepší kondičkou mohl v 90. minutě ještě zahrozit," uzavřel povídání o zápase Hašek. Myslel tím situaci, kdy se bahrajnskému útočníkovi otevírala šance k brejku, ale pětadvacetiletý hráč už neměl síly.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy