Štafle už nebudou potřeba? Do Edenu by mohlo od 22. června zavítat až 4000 diváků

Sport Sport
Aktualizováno 9. 6. 2020 11:01
Už od 22. června by teoreticky mohlo na ligové zápasy zavítat několik tisíc diváků místo dosavadních několika set. V rozhovoru pro Seznam zprávy to připustil Rastislav Maďar, který na ministerstvu zdravotnictví vede pracovní skupinu, jež má na starosti uvolňování karanténních opatření.
I tihle fanoušci by se mohli na konci června podívat přímo na stadion.
I tihle fanoušci by se mohli na konci června podívat přímo na stadion. | Foto: Milan Kammermayer

Ligové zápasy aktuálně může přímo na stadionu sledovat maximálně 500 diváků, přičemž od 22. června by to mělo být dokonce tisíc fanoušků. Podle Maďara je ale možné, že toto omezení nebude platit pro celý stadion, nýbrž jen pro daný sektor. 

"Ta zmíněná tisícovka lidí by nemusela být vázána na jeden stadion, ale na jeden sektor, oddělený od těch ostatních. A to nějakou stavební přepážkou, nikoli třeba lepicí páskou, aby někdo nezačal uvažovat a improvizovat tímto směrem. To by pak znamenalo, že by na stadionech mohlo být i několik tisícovek lidí," uvedl Maďar v rozhovoru pro Seznam zprávy. 

Například podle Jaroslava Tvrdíka, šéfa aktuálního lídra tabulky, by se v případě realizace tohoto návrhu mohly do Edenu vměstnat až čtyři tisícovky příznivců Slavie. 

"Náš stadion je schopen naplnit požadavky hygienické služby na oddělení sektoru a kdyby to prošlo, mohli bychom mít až 4000 fanoušků na jeden zápas," uvedl na Twitteru Tvrdík. Také Sparta se vyjádřila, že by dané možnosti dokázala na Letné využít. 

O změně, která by radikálně změnila dosavadní přístup k návštěvám na fotbalových stadionech, budou epidemiologové jednat se zástupci Fortuna:ligy během dneška. 

Lize v tuto chvíli zbývá odehrát poslední dvě kola základní části, po kterých bude následovat pětikolová nadstavba. Na začátku července také bude dohrán domácí pohár, který je aktuálně ve fázi semifinále. 

Nová ligová sezona by měla začít v srpnu, kdy by se také teoreticky měly rozběhnout kvalifikace evropských pohárů. O tom, jak touto dobou budou vypadat omezení návštěvnosti tuzemských stadionů, ale Maďar odmítá spekulovat.

"Já myslím, že když všechno půjde dobře, tak budeme pokračovat tím naznačeným směrem a oddělovat lidi alespoň po sektorech. Otevřít brány dokořán a vpustit "full house" by ale bylo nezodpovědné," tvrdí Maďar. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy