Spartě bych vrátil dominanci, věří si Pelta. U agentů mám právo první noci, tvrdí

Jiří Škuba Jiří Škuba
8. 6. 2020 18:55
Velký návrat Miroslava Pelty do Sparty je tématem fotbalového zákulisí už několik týdnů. Opětovné spojení vlivného šíbra a chřadnoucího klubu slavné značky je značně odvislé od rozhodnutí soudu, jenž začíná v červnu a před nějž Pelta předstoupí jako obžalovaný. "Vím, jak na Letnou zase vrátit dominanci," tvrdí pětapadesátiletý funkcionář.
Video: O2 TV Sport

Bývalý šéf Sparty, fotbalové asociace a současný majitel Jablonce se o letenském klubu rozpovídal v pořadu Česká ulička Michala Hrdličky, který v pondělí od 21:15 vysílala stanice O2 TV Sport.

"Velké zklamání je to, že když se Dan Křetínský (majitel Sparty) rozhodl pro zahraniční cestu, tak se mu nepodařilo trenérské obsazení a nákup těch deseti, patnácti hráčů z ciziny. Byl to krok, který stál neskutečné peníze a z několika špatných personálních rozhodnutí vznikla situace, ve které klub nyní je," říká Pelta, jenž se na přelomu tisíciletí podílel na pěti letenských titulech, ale také proslul svým výrokem o "cinklém jaru".

Podle zkušeného funkcionáře se Sparta nyní pomalu a bolestivě vrací do období před internacionalizací. "Nákupy cizinců vypadaly velkolepě, ale v tuzemsku se musíte opírat o kostru tvořenou českými hráči, doplněnou špičkovými cizinci."

A právě v tom si boss Jablonce nejvíce věří. Dokáže prý objevit a nalákat talentované hráče, kteří se postupně objevují v menších klubech. "Když jsem byl šéf Sparty, tak to byla moje největší síla. Jakéhokoliv hráče z ostatních klubů, kterého jsem chtěl, jsem získal, snad vyjma Slavie. Měl jsem u agentů právo první noci," vysvětluje.

O tom, zda své jméno znovu spojí s nejúspěšnějším českým klubem, ovšem rozhodne soud, u kterého bude čelit obžalobě kvůli zneužívání sportovních dotací.

Patří mezi obviněné, kteří podle kriminalistů nezákonně ovlivňovali rozdělování ministerských peněz určených na činnost sportovních organizací, čímž se dopustili zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky či porušení povinnosti při správě cizího majetku.

A pokud soudní senát Peltu zprostí obvinění, jeho návrat na Letnou dostane podle informací Aktuálně.cz velmi konkrétní obrysy. "V situaci, že bych tu šanci dostal, bych pro Spartu zase získal dominanci. Vím, jak na to," říká.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy