Noví trenéři vítězství nepřinesli. Opava získal v Karviné bod za remízu 1:1

29. 9. 2019 17:40
Fotbalisté Opavy ani pod vedením nové trenérské dvojice Josef Dvorník, Alois Grussmann nevyhráli. V neděli v jedenáctém kole první ligy remizovali 1:1 v Karviné a na vítězství čekají už devět zápasů. Nepříznivou sérii neukončila ani Karviná, která v sezoně doma stále nevyhrála.
Fanoušci Opavy.
Fanoušci Opavy. | Foto: Dalibor Sosna

Opava se musela obejít bez kapitána a klíčového záložníka Pavla Zavadaila, kterého do hry nepustil trest za žluté karty. Hosté také poprvé nastoupili pod vedením dosavadního asistenta Dvorníka a sportovního manažera Grussmanna, kteří nahradili kvůli špatným výsledkům odvolaného Ivana Kopeckého.

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí a už v sedmé minutě se ujali vedení. Střela Ondřeje Lingra se od břevna odrazila zpět do hřiště a po faulu Jana Žídka na dobíhajícího Michala Petráně nařídil rozhodčí penaltu. K ní se postavil kapitán Milan Rundič a i když gólman Vilém Fendrich směr vystihl, na míč nedosáhl.

Opavští trenéři do druhého poločasu místo Bidjeho Manzii poslali na hřiště Martina Suse, který se už v 50. minutě postaral o vyrovnání. Domácí obrana ho nechala trestuhodně volného a Sus po centru penaltového hříšníka Žídka bez potíží zamířil přesně k tyči.

Karviné mohli vrátit vedení Vojtěch Smrž s Adrielem Ba Louou, ale ani jeden neuspěl. Blízko obratu měl na druhé straně Dominik Simerský, avšak jeho střelu zblokoval Rundič. K vítězství nakonec měli blíž domácí, ale Marek Hanousek ve druhé minutě nastavení v ideální pozici trefil břevno.

Karviná tak ani na pátý pokus doma nevyhrála, ale v posledních osmi ligových zápasech jen jednou nebodovala a v tabulce je jedenáctá. Opavě nepomohla ani trenérská výměna a podeváté za sebou nezvítězila a na předposledním místě mají náskok jednoho bodu před posledními Českými Budějovicemi, které však v Liberci hrají až v pondělí.

11. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - SFC Opava 1:1 (1:0)

Branky: 7. Rundič z pen. - 50. Sus. Rozhodčí: Zelinka - Hock, Vlček. ŽK: Ba Loua, Čonka - Jursa, Hrabina. Diváci: 3627.

Karviná: Hrdlička - Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka - Lingr (88. Moravec), Smrž, Hanousek, Ba Loua (78. Putyera) - Petkov, Petráň. Trenér: Straka.

Opava: Fenrdrich - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Manzia (46. Sus), Schaffartzik, Mondek (90.+2 Kuca), Jursa (80. Souček), Šulc - Dedič. Trenér: Grussmann.

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.