Trpišovský v závěru zuřil. Mešanovič ale neudržel nervy a Slavia vyhrála

Podívejte se na fotografie z ligového utkání mezi Slavií Praha a Mladou Boleslaví.
Slávistickému trenérovi se nelíbily penaltové výroky rozhodčího Emanuela Marka, který nejprve nenařídil penaltu pro domácí po nastřelené ruce, aby v samotném závěru po konzultaci s VAR ukázal na "puntík" na druhé straně.
Muris Mešanovič se ocitl ve zvláštní situaci. Naproti Tribuně sever, které během zápasu dlouze vyvolávala jeho jméno, šel kopat penaltu, která mohla vzít Slavii vítězství.
Bosenský útočník a bývalý hráč Slavie situaci neustál a míč poslal ze značky pokutového kopu vysoko nad branku.
Hned vzápětí rozhodčí Marek naposledy foukl do píšťalky.
Foto: Milan Kammermayer
Sport ČTK Milan Kammermayer, Sport, ČTK
28. 9. 2019 23:55
Podívejte se na fotografie z ligového utkání mezi Slavií Praha a Mladou Boleslaví.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy