Čech: Na mé pozici se nic nemění, Courtois bude v pořádku

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 10. 2014 12:12
Český brankář Petr Čech si v neděli zachytal v londýnském derby proti Arsenalu, zranění Courtoise ale prý není vážné.
Petr Čech na pondělní tiskové konferenci
Petr Čech na pondělní tiskové konferenci | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ještě v neděli v podvečer dochytával londýnské derby s Arsenalem a v pondělí ráno už seděl český brankář Petr Čech v Praze na tiskové konferenci k oficiálnímu oznámení jeho vstupu do cyklistické společnosti ČS MTB Team.

Poté hned spěchal o pár set metrů dál na reprezentační sraz před nadcházejícími zápasy evropské kvalifikace v Turecku a Kazachstánu.

Jak hektický pro vás byl přesun z Londýna do Prahy?
Hektické to bylo, protože jsem musel dobíhat, abych stihl letadlo a byl tady včas. Takže hned po závěrečném hvizdu jsem se převlékl, rychle jsem se protáhl mezi fanoušky odcházejícími ze stadionu a skočil do auta, které mě odvezlo na letiště. Tomáš Rosický to měl horší, ten takové povolení od trenéra nedostal, takže tohle letadlo nestihl.

Mohl jste si tedy alespoň užít váš první letošní ligový zápas?
Když člověk naskakuje do rozjetého zápasu, tak si to moc neužije. Nikdo nemá radost, když jde do utkání v momentě, kdy se jeho kolega zraní a nemůže pokračovat. Ale situace byla taková, já jsem připraven vždycky naskočit, ať už od začátku, nebo v průběhu, takže jsem alespoň rád, že jsem týmu pomohl k důležitému vítězství.

Courtois musel střídat po srážce se Sánchezem, viděl jste ten střet, šlo tomu nějak předejít?
Byla to nešťastná náhoda, protože jak byl Sánchez rozběhlý, neměl kam uhnout a dopadlo to, jak to dopadlo. Hlavní je, že Thibaut bude v pořádku a že jen to, že se necítil stoprocentně na to, aby zápas dohrál, tak způsobilo, že jsem musel na hřiště já. Což je správně, protože nikdo by neměl se zraněním hlavy riskovat. Je dobře, že se za poslední dobu změnily regule a na zranění hlavy se obzvláště v Premier League dává hodně pozor.

Courtois ale poté ještě asi čtvrt hodiny chytal. Tušil jste, že byste mohl jít i tak na hřiště?
Je pravda, že jsem se šel hned rozcvičovat, ale Thibaut se zpočátku cítil dobře a chtěl to zkusit pokračovat. Pamatuju si, že se mi něco podobného stalo asi před dvěma roky, když jsme hráli s Fulhamem, srazil jsem se s protihráčem a tam to taky asi deset minut vypadalo všechno v pořádku, ale pak jsem přestával vidět, měl jsem mžitky a o poločase jsem musel střídat. Ono chvilku trvá, než to všechno přijde k sobě.

Bylo pro vás těžké takhle naskočit do tak důležitého duelu?
Poklidný zápas to úplně nebyl. Byla tam třeba jen jedna pořádná střela na bránu, ale potom i další situace, které bylo třeba řešit. Oni hráli dobře, měli tam náznaky, které třeba nevyřešili ideálně, ale jinak to byl, co se týče taktiky a kvality fotbalu, dobrý zápas.

Myslíte, že to bude mít nějaký vliv na vaše nasazování do základní sestavy a budete hrát častěji?
Tím, že změna nepřišla, řekněme, z nějakého výkonnostního důvodu, tak si nemyslím, že by se mělo něco výrazného na naší situaci měnit. Záleží ale každopádně na trenérovi.

Cítíte, že je pro vás před reprezentačními zápasy dobré, že jste si zase zachytal?
Samozřejmě že je pro mě lepší, když odehraju ostrý zápas, ale to, když sedím na lavičce, myslím, zase tak velký vliv na můj výkon nemá.

V Praze se dlouho neohřejete a hned vás zase čeká další velké cestování do Turecka a Kazachstánu, může to být nějaká komplikace?
Naštěstí je ten kalendář udělaný šikovně tak, že nepoletíme celých osm hodin odsud do Kazachstánu, ale rovnou z Turecka. Takže náš přesun nebude snad tak dramatický. Sice je tam nějaký čtyřhodinový časový posun a může to dělat organismu trochu problémy, ale strávíme tam jen dva dny. Já myslím, že to zvládneme.

Patří podle vás Kazachstán do evropské kvalifikace?
Jsem překvapen, že tam Kazachstán je, protože i pro něj by bylo snazší asi hrát asijskou kvalifikaci. Co si pamatuju těch svých 12 let v reprezentaci, nikdy jsme tam hrát nemuseli, ale tentokrát jsme to štěstí neměli. Nedá se nic dělat.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 33 minutami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy