Video: Byla to brankářská noční můra, řekl k rychlému gólu Bičík

Bičík byl ve Villarrealu hrdinou Sparty: Udělal chybu, pak v brance kouzlil
Letenští vstoupili do zápasu nejhorším možným způsobem a už ve třetí minutě prohrávali. Frýdek poslal malou domů Bičíkovi, jenž váhal s rozehrávkou,...
... až jeho odkop zblokoval Bakambu, od kterého se míč odrazil za čáru.
Villarreal měl i nadále více ze hry a Spartu několikrát zachránil skvělými zákroky Bičík. Starosti trenérovi Ščasnému ale přidělali Brabec s Costou, kteří kvůli žlutým kartám přijdou o domácí odvetu.
Přestože první poločas mohl skončit i pětibrankovým rozdílem ve prospěch Villarrealu, šlo se do kabin za vyrovnaného stavu.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 4. 2016 8:30
Po jeho váhavém odkopu sice šel Villarreal už ve třetí minutě do vedení, pak ale brankář David Bičík několika skvělými zákroky své zaváhání odčinil. Fotbalisté Sparty tak zejména díky němu uhráli v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy ve Španělsku prohru 1:2, která jim dává naději do domácí odvety.

Villarreal - Po jeho váhavém odkopu sice šel Villarreal už ve třetí minutě do vedení, pak ale brankář David Bičík několika skvělými zákroky své zaváhání odčinil. Fotbalisté Sparty tak zejména díky němu uhráli v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy ve Španělsku prohru 1:2, která jim dává naději do domácí odvety.

Bičík, který den před zápasem oslavil 35. narozeniny, zaváhal ve třetí minutě a odkopem po malé domů se míč od napadajícího Cédrica Bakambua odrazil do branky. "Viděl jsem ho na poslední chvíli, protože jsem měl trochu problémy s Frýdkovou malou domů, která byla docela prudká," řekl gólman novinářům.

"Musím s tím poradit líp, dal jsem si to moc od nohy. Po zápase mě napadlo, že jsem si to mohl zaseknout a on by proběhl, ale jak jsem o něm nevěděl, tak mě to v ten okamžik nenapadlo," dodal. "Je to taková noční můra všech brankářů, že odkopem trefí hráče, a mně se to bohužel stalo dneska," přidal.

Na celou situaci se můžete podívat zde:

Bičík ocenil přístup spoluhráčů, kteří k němu po inkasované brance hned šli a snažili se ho povzbudit. "Říkali: Hlavu nahoru, stane se, chytneš další tři čtyři góly. Já taky věděl, že je teprve začátek zápasu, ale chyba to byla veliká. Samozřejmě člověk ví, že by na to měl rychle zapomenout, jenže to bohužel jen tak nešlo," poznamenal.

Strašit mě to bude dlouho

Villarreal poté Spartu hodně zatlačil, takže Bičík dostal spoustu šancí na reparát. A chybu více než odčinil. "Bylo to náročné a naštěstí jsem něco chytil, takže jsem se mohl alespoň trochu vykoupit. Bude mě to ale strašit hodně dlouho, protože to byla zbytečná chyba," uvedl.

Sparta po prohře 1:2 může před domácí odvetou, která je na programu příští týden, živit naději na postup do semifinále. Něco podobného se dosud povedlo jen Slavii v roce 1996. "Je to otevřené. Je super, že Brába (Jakub Brabec) vyrovnal, ale máme hodně vykartovaných hráčů, takže nevím, s kým budeme hrát," řekl Bičík.

Letenskému celku totiž bude v odvetě určitě chybět vykartovaný Brabec s Costou, zranění jsou navíc Mario Holek, Lukáš Vácha, Ondřej Zahustel, Ondřej Mazuch a Petr Jiráček. "Asi si Dan Zítka (trenér brankářů) nebo Standa Hejkal (asistent trenéra) udělají registraci, nebo to budeme hrát s juniory," prohlásil Bičík.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy