Sparta na Villarrealu sice dala gól, ale v Evropské lize přišla o neporazitelnost

Bičík byl ve Villarrealu hrdinou Sparty: Udělal chybu, pak v brance kouzlil
Letenští vstoupili do zápasu nejhorším možným způsobem a už ve třetí minutě prohrávali. Frýdek poslal malou domů Bičíkovi, jenž váhal s rozehrávkou,...
... až jeho odkop zblokoval Bakambu, od kterého se míč odrazil za čáru.
Villarreal měl i nadále více ze hry a Spartu několikrát zachránil skvělými zákroky Bičík. Starosti trenérovi Ščasnému ale přidělali Brabec s Costou, kteří kvůli žlutým kartám přijdou o domácí odvetu.
Přestože první poločas mohl skončit i pětibrankovým rozdílem ve prospěch Villarrealu, šlo se do kabin za vyrovnaného stavu.
7. 4. 2016 22:57

Villarreal - Kouzlo neporazitelnosti je pryč. Fotbalisté Sparty v úvodním zápase čtvrtfinále Evropské ligy prohráli na hřišti Villarrealu 1:2. Španělský klub vedl už od 3. minuty po chybě Bičíka v rozehrávce, Brabec v nastavení první půle odčaroval domácí neprůstřelnost "žluté ponorky", ale svým druhým gólem v utkání vystřelil Bakambu favoritovi výhru.

Utkání jsme sledovali živě ZDE.

"Pro nás to byl určitě nejtěžší soupeř, kterého jsme měli, svou sílu ukázali i proti Barceloně. Myslím, že jejich kvalita odpovídá výsledku. Vstřelená branka na venkovním hřišti je ale dobrá," prohlásil v rozhovoru pro Českou televizi Jakub Brabec.

Sparta nastoupila s uzdraveným Holkem na stoperu, musela se ale obejít bez zraněných záložníků Váchy s Jiráčkem a obránce Zahustela, který však byl i přes problémy s rukou napsán mezi náhradníky. V základní sestavě se poprvé na jaře v pohárech objevil Matějovský s Konatém. Na lavičce zůstal i nejlepší střelec Lafata, takže šanci v útoku dostal Juliš.

Letenští vstoupili do zápasu nejhorším možným způsobem a už ve třetí minutě prohrávali. Frýdek poslal malou domů Bičíkovi, jenž váhal s rozehrávkou, až jeho odkop zblokoval Bakambu, od kterého se míč odrazil za čáru.

Na celou situaci se můžete podívat zde:

Ve třinácté minutě naopak Bičík hosty podržel, když si poradil s Castillejovou střelou zblízka. Villarreal měl i nadále více ze hry a Spartu několikrát zachránil skvělými zákroky Bičík. Starosti trenérovi Ščasnému ale přidělali Brabec s Costou, kteří kvůli žlutým kartám přijdou o domácí odvetu. A také zranění Holka, kterého už ve 26. minutě musel vystřídat Kováč.

Villarreal přišel po přestávce s náporem

Přestože první poločas mohl skončit i pětibrankovým rozdílem ve prospěch Villarrealu, šlo se do kabin za vyrovnaného stavu. Sparta v nastavení využila ojedinělou návštěvu soupeřovy poloviny, když po rohu srovnal Brabec. Pražané dokázali to, co se v předchozích kolech nepovedlo Neapoli ani Leverkusenu - dát na Madrigalu gól.

Druhý poločas odstartoval téměř podobně jako ten první, ale Gaspar po rohu hlavičkoval jen do břevna. V 51. minutě se opět vyznamenal Bičík, jenž si poradil se Soldadovou střelou zpoza vápna. V 63. minutě už obrana Sparty neodolala - z hranice vápna se prosadil opět Bakambu. V 75. minutě znovu zazářil Bičík, když zlikvidoval nejen střelu Suáreze, ale i Bakambuovu dorážku.

Sparta prohrála v Evropské lize poprvé v sezoně. Její série neporazitelnosti trvala dvanáct zápasů a letenský celek přišel o možnost vyrovnat český pohárový rekord. Ten v letech 1994 až 1996 stanovila Slavia, která je také zatím jediným českým semifinalistou Poháru UEFA a jeho nástupce Evropské ligy.

Odveta na Letné se hraje příští týden a Sparta v ní bude kromě postupu do semifinále hrát také o prémii 40 milionů korun. V dosavadním průběhu pohárové sezony Pražané utržili přes 180 milionů.

"Věděl jsem přesně, co nás čeká, viděl jsem zápasy Villarrealu. Přežili jsme hodně šancí. Výsledek je nakonec výborný. Ale dělá mi starosti, kdo vlastně bude hrát příští týden v odvetě." naznačil trenér Zdeněk Ščasný problémy v obraně kvůli široké marodce a vykartovaným hráčům.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Villarreal CF - Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 3. a 63. Bakambu - 45.+4 Brabec. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Jaume - Costa, Matějovský, Brabec. Diváci: 22.000.

Villarreal: Asenjo - Gaspar, Bailly, Ruíz, Jaume (77. Marin) - D. Suárez, Trigueros, Soriano, Castillejo (62. Baptistao) - Bakambu (83. A. López), Soldado. Trenér: Marcelino.

Sparta: Bičík - Brabec, Holek (28. Kováč), Costa - Dočkal, Frýdek, Matějovský (88. Lafata), Mareček, Krejčí - Konaté, Juliš (73. Fatai). Trenér: Ščasný.