"Bylo mi na zvracení." Djokovič v problémech po zásahu lahví. Teď může přijít o trůn

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
14. 5. 2024 13:16
Scéna, jak pod fanoušky klečí v antuce a tiskne si hlavu, obletěla svět. Nehoda, při které trefila Novaka Djokoviče láhev s vodou, srbskou hvězdu poznamenala. Srbský fenomén měl zdravotní problémy, a zřejmě i proto brzy vypadl z turnaje v Římě. Problémy se ale kupí, světová jednička letos nehrála jediné finále a brzy může o post prvního muže žebříčku přijít.
Novak Djokovič
Novak Djokovič | Foto: Reuters

Výsledek zápasu třetího kola v Římě byl 6:2 a 6:3. To by nebylo nic divného, když hraje světová jednička proti hráči ze čtvrté desítky žebříčku. Jenže to byl právě Chilan Alejandro Tabilo, kdo slavil po 67 minutách senzační výhru.

Djokovič posléze přiznal, že na kurtu byl úplně mimo, vůbec se necítil ve své kůži a nedokázal za celou dobu utkání najít úderovou jistotu.

Sám nevěděl, zda je za tím jeho páteční incident, kdy ho do hlavy trefila láhev s vodou, když se podepisoval fanouškům.

"Může to být tím, musím se nechat vyšetřit. Včera jsem si dal jen lehčí trénink. Necítil jsem sice žádnou bolest, ale zároveň jsem se necítil stejně jako před tím," přiznal Djokovič.

Rodák z Bělehradu ale nechce svalovat vinu na neznámého fanouška, kterému vypadla těžká láhev z batohu, když se nahýbal přes plot.

"Všichni jste to viděli, ten kluk se nahýbal přes plot a láhev mu vypadla, byla to nešťastná událost. Nešťastná pro mě, že mě to trefilo přímo do hlavy," krčil rameny šestatřicetiletý Srb.

Poté, co se svalil na zem a pořadatelé ho odtáhli k lékařskému vyšetření, se prý necítil vůbec dobře. 

"Tak půl hodiny mi bylo na zvracení, hodně mě bolela hlava, měl jsem závratě. Nějak se mi ale podařilo usnout a druhý den už to bylo docela v pořádku," vyprávěl Djokovič.

Vůbec si nechce připouštět, že by to mělo nějaký dopad na jeho plány pro nadcházející Roland Garros. Vždyť pokud tam neuhraje alespoň finále, přijde o post světové jedničky a novým tenisovým králem se stane Ital Jannik Sinner, ať už mladík zahraje v Paříži jakkoli. 

"Uvidíme, teď nedokážu říct. Nejdřív jsem si myslel, že žádné vyšetření nebude potřeba, teď už si to nemyslím. Mé myšlenky na Paříž ale zůstávají stejné, musí se všechno zlepšit, jestli tam chci pomýšlet na obhajobu vítězství," dodal Djokovič, který zaútočí na 25. grandslamový titul kariéry. 

 

Právě se děje

Další zprávy