Bohemians otočili zápas s Libercem a jdou na 8. příčku

15. 10. 2010 20:15
Bohemians 1905 - Slovan Liberec 3:1 (0:1)
Vítěznou branku vstřelil útočník Bohemians 1905 Milan Škoda
Vítěznou branku vstřelil útočník Bohemians 1905 Milan Škoda | Foto: Bohemians

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 potvrdili, že se jim v jejich domácím azylu na stadionu Synot Tip Arena v Edenu daří. 'Doma' neprohráli ani v šestém zápase v této sezoně, když v předehrávce 12. kola porazili Liberec 3:1.

Výhra pro Bohemians se ale nerodila lehce, od 27. minuty totiž prohrávali zásluhou premiérového gólu slovenského záložníka Michala Breznaníka v české lize, po hodině hry si však stejný primát připsal slovenský záložník Bohemians Igor Držík.

O třech bodech pro klokany rozhodl čtvrthodinu před koncem těsně po svém příchodu na hřiště Milan Škoda a vítězství v 85. minutě pojistil jeho parťák z útoku Martin Nešpor.

Kauza Bohemians spěje ke konci. Všechny jsou členy ČMFS
Policejní zásah proti sparťanům byl prý v pořádku
Šéf Slavie připustil, že klub nemusí zvládnout dluhy

Klokani díky výhře postoupili z 13. místa až na osmou příčku, když o skóre přeskočili i svého soupeře. Liberec tak nenavázal na své předchozí letošní vítězství na tomto stadionu, kdy porazil Slavii 3:1.

Severočeši čekali na rychlé brejky, a jeden z nich ve 27. minutě proměnili. Po Štajnerově centru hlavičkoval Bosančič míč na podzimní posilu Liberce ze Slovanu Bratislava Breznaníka, a ten propálil brankáře Sňozíka.

I po přestávce byli hosté aktivnější, Gebre Selassie se v 57. minutě řítil z úhlu sám na Sňozíka, ten však včas vyběhl a střelu vyrazil nad bránu.

O čtyři minuty tak přišel pro Liberec trest v podobě srovnání stavu. Míč se na hranici šestnáctky odrazil k Držíkovi, který povedeným volejem překonal bezmocného brankáře Bičíka.

Trenér Bohemians Pavel Hoftych měl v 73. minutě šťastnou ruku při střídání, když poslal do útoku vysokého Škodu. Ten si o necelé dvě minuty později naskočil na centr Jindřiška, a i když hlavičkoval do tyče, míč se k němu odrazil a podruhé se hlavou nemýlil.

O možnost vyrovnání se Liberec připravil vlastní hrubkou. Gecova obral o míč Hartig, přeloboval vybíhajícího Bičíka a těsně před brankovou čarou dorazil míč do sítě Martin Nešpor.

"Do 60. minuty to nevypadalo dobře a byl bych spokojen s bodem. Až do vyrovnávací branky byl soupeř lepší, velmi dobře kombinoval a k ničemu nás nepustil. Nakoplo nás až vyrovnání. Hráči si začali věřit a rázem jich bylo plné hřiště. Závěrečných třicet minut bylo z naší strany výborných," řekl ČTK po zápase Hoftych, který litoval ztráty zraněného špílmachra Kaufmana.

"Musím také vyzdvihnout zákrok brankáře Sňozíka za stavu 0:1. To byl podle mě rozhodující moment zápasu. O přestávce jsem klukům říkal, že je potřeba zvýšit agresivitu a hlavně jsem do nich pumpoval sebevědomí," dodal Hoftych.

"Dopadlo to špatně. Až do vyrovnání hráči plnili taktické plány, s nimiž jsme do zápasu šli. Hráli jsme aktivně, dali gól, ale bohužel neproměnili další šance a to bylo rozhodující," litoval hostující kouč Josef Petřík.

"Po vyrovnání jsme udělali velmi hrubé chyby a prohráli. Hlavně jsem nespokojen, jak domácí svým důrazem platili na naše stopery a dokázali se přes ně prosadit. Jsou to mladí kluci a musí hrát agresivněji, jako stopeři to musí zvládnout," dodal Petřík.

12. kolo první fotbalové ligy:

Branka:
61. Držík, 75. Škoda, 84. M. Nešpor - 27. Breznaník. Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Vysloužil. ŽK: Kelič, Štajner. Diváci: 2658.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, D. Nešpor - Moravec, Kaufman (27. Držík), Štohanzl, Trubila (73. Škoda) - Hartig (86. Ibragimov), M. Nešpor. Trenér: Hoftych.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Dejmek, Fleišman (89. Vulin)- Papoušek (79. Nezmar), Gecov, Bosančič, Breznaník - Štajner, Kerič (83. Martan). Trenér: Petřík.