Blažek na rozlučce zase vychytal nulu: Tu mi ještě započtěte

"Blážovo" loučení bylo plné českých fotbalových legend
Tým Bláža All Star před šestitisícovou návštěvou...
... porazil výběr Sparty 3:2.
"Já jsem si to užil. Jsem rád, že přišli lidi, fantasticky fandili. Myslím, že se to nám i klukům muselo líbit. Bylo to podle představ. Nevím, jestli bylo domluveno, že nedostanu gól. U scénáře jsem několikrát chyběl, když si ho tam probírali," uvedl Blažek po utkání.
Kotel vedle transparentu "Blážo děkujeme" na začátku vyvěsil i velký portrét své někdejší brankářské jedničky.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 9. 2015 7:00
Legendární sparťanský gólman Jaromír Blažek si užil na Letné oficiální rozlučku s kariérou.

Praha - Opět si stoupl ve sparťanském dresu na Letné mezi tři tyče a nepustil ani gól. V páteční exhibici se tak brankář Jaromír Blažek oficiálně rozloučil s hráčskou kariérou další vychytanou nulou. Pokud by se počítala do jeho ligového rekordu, byla by už 167. v jeho rejstříku.

"Napište to taky, zavolejte na statistiky, ať to přepíšou," vtipkoval po zápase Blažek, když přišel k hloučku novinářů. "Ale vážně, pro mě není důležité, že končím nulou. Pro mě je důležité, že jsme se tu sešli a že přišli v podstatě všichni, které jsem chtěl pozvat. Za to jsem rád."

Na Spartě se sešly hvězdy, které jí prošly, nebo si s aktuálním koučem brankářů Jihlavy zahráli v reprezentaci. A právě tento výběr pojmenovaný jako All Star Jardy Blažka vyhrál exhibiční duel nad výběrem legend AC Sparta Praha 3:2. Hlavní aktér si střihnul po poločase v každém týmu a ani jednou neinkasoval.

"Já jsem si to užil. Jsem rád, že přišli lidi a fantasticky fandili. Myslím, že se to všem muselo líbit a bylo to podle představ. Nevím, jestli bylo domluveno, že nedostanu gól. U scénáře jsem několikrát chyběl, když si ho tam probírali," přiznal.

Nutno říct, že dvaačtyřicetiletého brankáře dvakrát zachránilo nastřelení konstrukce a střelu z bezprostřední blízkosti od Jozefa Kožleje schytal do intimních partií. Na trávníku se pak dlouho svíjel v bolestivých grimasách.

"Snad to nějak rozchodím. Byl to jeden z nejbolestivějších zákroků kariéry, bohužel tady teď nenosíme suspenzory," zalitoval.

Koller: V Dortmundu na tohle chodí 83 tisíc lidí

Na jeho zákrocích ovšem ztroskotali i jiní, dokonce i nejlepší střelec Jan Koller, kterému sebral z nohy gólovou přihrávku od Milana Baroše. "Taky jsem mu hned vynadal, ale je jasný, že chce vychytat čistý konto, když je to jeho poslední zápas. Na druhou stranu my mu to zase chceme znepříjemnit," odmítl Koller dohady, že by Blažkova nula byla předem dohodnutá.

Vytáhlý útočník si letenskou exhibici pochvaloval. "Takovéhle akce mám rád, že se zase po letech potkáme a zavzpomínáme, je to určitě příjemný návrat. Já se udržuju, takže jsem rád, že si zaběhám. Zítra zase přejíždím do Dortmundu, kde má můj bývalý spoluhráč rozlučku, je vyprodáno, 83 tisíc lidí tam bude," popsal své plány.

To návštěva byla jedinou kaňkou na jinak důstojné rozlučce brankářské legendy Sparty. Do ochozů si našlo cestu zhruba šest tisíc fanoušků a atmosféru si duel držel jen díky trpělivému výkonu domácího kotle, který se pokřiky typu "Jardo Blažku, my ti děkujem" snažil strhnout zbytek diváků.

"Jsem z diváků trochu překvapený a zklamaný, čekal jsem, že bude víc," prohlásil někdejší stoper Sparty Tomáš Řepka. S Blažkem ho pojí mimo jiné to, že z Letné neodcházel v dobrém. Při čtení jeho jména na soupisce měl ale jeden z největších potlesků.

Řepka: Čekal jsem horší přijetí

"Je pravda, že jsem to čekal mnohem horší, ale bylo to dobré," dodal známý bouřlivák Letenských. Na Blažka prý bude mít vždy jen ty nejlepší vzpomínky. "S Jardou jsme spolu byli ve fotbale od jednadvaceti let, takže na něj musím pořád myslet v dobrém."

Koller zase bude navždy vzpomínat jak dal Blažkovi tehdy jako gólmanovi Bohemky první ligový gól. "To bude asi ta první vzpomínka, která se mi vždycky vybaví, ale jinak to byl vždycky hlavně skvělý parťák, v reprezentaci byl pro kluky oporou, i když třeba zrovna nechytal," vzpomíná populární "Dino".

Blažek zakončil exhibici čestným kolečkem okolo fanoušků a zaběhl mezi nejvěrnější do kotle. "V kotli byli fantastičtí kluci, i mě pustili zpátky na hřiště, takže dobrý. Měl jsem tam i manželku a děti, asi tam přešli o poločase."

I když měl v zápase slušnou formu, na ligové trávníky už by se nevrátil. "Do toho se moc pouštět nechci. Možná nějaké podobné srandy, jako když jsme se tady teď sešli s kluky. Nepřemýšlím o tom, teď na to není čas. Možná se něco takového stane, když mi to bude chybět. Abych pravdu řekl, měl jsem rukavice na rukou asi po třech měsících, takže mi to nechybělo," dodal.

 

Právě se děje

před 10 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy