Horník, Lavička či Horváth. Slavné i neslavné osobnosti ligy

Prvními zápasy se v pátek rozbíhá další ročník české nejvyšší fotbalové soutěže. Připomeňte si s nám třicet zajímavých osobností z její dosavadní dvaadvacetileté historie.
Jiří Novotný je co do počtu mistrovských vavřínů nejúspěšnějším hráčem soutěže, jež nyní nese název Synot liga. Pražský rodák má na svém kontě osm českých ligových titulů. A to jich ještě dalších šest vybojoval už v bývalé československé lize.
Symbolem úspěchů Sparty v první polovině 90. let byl její majoritní akcionář Petr Mach (vpravo). Bývalý automechanik se vypracoval v úspěšného prodejce aut, pod jeho vedením proběhla mimo jiné i "černá" rekonstrukce stadionu na Letné se stavebním povolením získaným skoro až v den kolaudace. Mach v roce 1996 Spartu prodal a nakonec skončil na dva a půl roku ve vězení za neproclení dovozeného vozu BMW.
Také druhá tvář na předchozí fotografii je vám určitě povědomá. A po porovnání s touto jsou doma i ti váhající. Ano, Jozef Chovanec. Jeden z mála mužů v historii naší nejvyšší soutěže, jenž získal tituly jako hráč i jako kouč. Po poslední odchodu ze Sparty v prosinci 2011 se mu už tolik nedařilo, naposledy na jaře předčasně skončilo Chovancovo angažmá v bratislavském Slovanu.
Kombinace výborný hráč a výborný trenér se hodí i na Vítězslava Lavičku. Plzeňský odchovanec patřil ke zlaté sparťanské partě z 80. a počátku 90. let, i když na český titul jako hráč nedosáhl. Jako trenér si ale vítězný pocit nejprve s Libercem a pak i se "svojí" Spartou. Angažmá na Letné ovšem skončilo předčasně letos v dubnu, v létě Lavička převzal český reprezentační výběr do 21 let.
Foto: ČTK
Sport Sport
24. 7. 2015 16:47
Připomeňte si s námi třicet zajímavých osobností dosavadní dvaadvacetileté ligové historie.

Více o první fotbalové lize čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 55 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy