Veterán Zavadil na konec fotbalové kariéry nemyslí

ČTK ČTK
22. 7. 2015 19:54
Sedmatřicetiletý brněnský záložník Pavel Zavadil nemyslí navzdory svému věku na konec fotbalové kariéry.
Paval Zavadil v zápase proti Plzni
Paval Zavadil v zápase proti Plzni | Foto: Tomáš Liška

Brno - Sedmatřicetiletý brněnský záložník Pavel Zavadil nemyslí navzdory svému věku na konec fotbalové kariéry. Pokud jej bude tělo poslouchat, plánuje pokračovat minimálně tři roky. Zavadil je hlavním tvůrcem hry Zbrojovky a má důležité slovo nejen na hřišti, ale i v kabině.

"Ze sedmatřicítky už nic neukrojím. Pokud budu zdravý, tak si nějakou formu udržím. Když trénuji každý den, tak se cítím výborně. Tělo poslouchá. Už to samozřejmě není jako ve dvaceti. Ale mám teď lepší regeneraci, více zkušeností a větší nadhled," řekl Zavadil.

Věkovým rekordmanem první ligy je brankář Jaromír Blažek, který hrál nejvyšší soutěž ještě ve 42 letech. O jeho překonání Zavadil nepřemýšlí. "Blažek je brankář, což je trochu jiná situace. Nevím, zda to nějaký hráč dokáže. Může přijít zranění, dlouhá pauza a je po plánech," řekl Zavadil.

"Prostě se problémy s ukončením kariéry nezabývám. Za poslední tři roky jsem odehrál v Brně téměř všechny zápasy. Měl jsem jen přestávku kvůli zranění a když jsem stál za karty," dodal bývalý hráč Olomouce, Drnovic, Sparty a Příbrami. Hrál také v Izraeli a ve Švédsku. "Všude jsem hrál na plný zápřah. Měl jsem to tak celý život. Což je dobrá průprava k fotbalové dlouhověkosti," myslí si Zavadil.

Z minulé sezony neměl velkou radost, konečné čtrnácté místo bylo zklamáním. "Štvalo mě to, ale rychle jsem se z toho během dovolené oklepal. Hodně si slibuji od příchodu Lacka a hlavně Řezníčka. Oba už mají něco v lize odkopáno a také mladíci Chrien a Frehlich nám pomohou. Naši sílu ukážou až ligové zápasy, ale je to na dobré cestě," řekl Zavadil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

V budoucí chilské vládě usedne většina žen, poprvé obsadí i resort obrany či vnitra

Budoucí chilský prezident Gabriel Boric, který se ujme úřadu v březnu, v pátek představil svou vládu. Většinu v ní budou mít ženy, které obsadí 14 z 24 křesel. Žena poprvé bude řídit ministerstvo vnitra a v čele ministerstva obrany stane vnučka bývalého prezidenta Salvadora Allendeho, kterého v roce 1973 svrhl armádní puč vedený generálem Augustem Pinochotem. Kabinet nového prezidenta je poměrně mlády a různorodý, uvedla agentura AFP.

Boric, kterému bude v únoru 36 let, avizoval, že plánuje velké reformy. Do nové vlády jmenoval řadu lidí, kteří se podobně jako on angažovali v protestech a hnutí za sociální spravedlnost. Mluvčí vlády se například stane bývalá vůdkyně studentského hnutí a komunistická zákonodárkyně Camilla Vallejová. Bývalá šéfka lékařské komory Izkia Sichesová se stane ministryní vnitra a rezort zahraničí obsadí právnička se zaměřením na lidská práva Antonia Urrejolaová. Ministerstvo obrany bude řídit vnučka bývalého prezidenta Allendeho Maya Fernándezová.

"Tato vláda má za úkol položit základy velkých reforem," uvedl ve svém proslovu Boric, kterého část politologů označuje za krajně levicového politika. Během předvolební kampaně slíbil například reformy ve zdravotnictví, školství či v penzijním systému a posílení role státu v těchto oblastech. Boric tak vychází vstříc požadavkům, které v posledních letech vznesly časté protesty v chilských ulicích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy