Bílek: Přístup hráčů byl špatný. Nedokážu si to vysvětlit

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 9. 2012 20:30
Velmi zdrcený byl po porážce české fotbalové reprezentace 0:1 v přípravném zápase s Finskem v Teplicích byl trenér českého týmu Michal Bílek.
Michal Bílek byl na tiskové konferenci hodně zklamaný z výkonu svých svěřenců v první půli | Foto: CPA - Eduard Erben

Teplice - Velmi zdrcený byl po porážce české fotbalové reprezentace 0:1 v přípravném zápase s Finskem v Teplicích byl trenér českého týmu Michal Bílek.

Příčinu porážky viděl v katastrofálním výkonu všech jeho svěřenců v prvním poločase.

"Hráli v první půli hrozně, nedostupovali jsme je, ve všem nás přehrávali. Byla tam špatná mezihra, vůbec jsme si nedokázali dát přihrávku. Přístup všech hráčů byl hodně špatný," řekl Bílek na tiskové konferenci.

Pane Bílku, nemyslíte si, že soupeře typu Finska byste měli doma porážet?
Narazili jsme na soupeře, kterého jsme měli porazit. Chápu fanoušky, kteří na nás pískali, za tu první půli jsme si to zasloužili. Je to hodně podobné zklamání jako zápas v Norsku (loni v srpnu 0:3).

Nemyslíte si, že hráči soupeře v první půli podcenili?
Vůbec si nedokážu vysvětlit náš špatný vstup do zápasu, nevěřím ale tomu, že by hráči něco vypustili, protože to je v "jen" přátelskej zápas.

Ve druhém poločase jste se viditelně zlepšili. Čím to podle Vás bylo?
Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, rychle jsme je napadali, dostupovali, hra byla úplně o něčem jiném. Hodně pomohla ta tři střídání v poločase.

Už čtyři zápasy jste nedali gól, čemu to přikládáte?
Bohužel ta koncovka je špatná, mrzí mě, že se nedokážeme prosadit v útoku. Pekhart hrál špatně jako všichni hráči v první půli. Ve druhé půli jsme měli hodně šancí nastřelili jsme tyčku.

Nemyslíte si, že to týmu sníží sebevědomí před říjnovými zápasy kvalifikace s Maltou a Bulharskem?
Doufáme, že hráči budou za měsíc v jiném rozpoložení, že chytnou střelecké sebevědomí a že proti Maltě a Bulharsku tu formu mít budou. A věřím, že se konečně prosadí i Tomáš Pekhart.