Pekhart: Proti Finsku chceme vyhrát, snad dám konečně gól

ČTK ČTK
9. 9. 2012 15:49
Český útočník Tomáš Pekhart se v Dánsku trápil a přiznal, že pro něj utkání bez doteku s míčem nebylo jednoduché. S Finskem si chce spravit chuť a vstřelit první gól za reprezentaci.
Útočník Tomáš Pekhart
Útočník Tomáš Pekhart | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Český fotbalista Tomáš Pekhart připustil, že pro něj sobotní zahajovací duel světové kvalifikace v Dánsku nebyl jednoduchý.

Útočník Norimberku se nedostával do hry a většinu času se bil sám na hrotu bez míče.

Zatím ho ale nestraší, že národní tým ve třech posledních zápasech neskóroval.

Remízu 0:0 z Kodaně bere a věří, že už v úterý v přípravě s Finskem Češi zlomí útočné trápení.

Sám by se také rád konečně dočkal premiérového gólu v dospělé reprezentaci. Zápas v Dánsku si Pekhart na hrotu příliš neužil.

"Samozřejmě není příjemné, když se deset patnáct minut vůbec nedotknu míče a chodí tam jen dlouhé balony do soubojů. Není to jednoduché. Snažil jsem se aspoň napadat obránce, abych jim to trochu znepříjemnil," řekl novinářům Pekhart.

Měl jsem gól skoro na hlavě

V Kodani se Pekhart dostával do hry méně, než je zvyklý z Norimberku. Jedinou šanci před ním v první půli na poslední chvíli odvrátil soupeřův obránce.

"To byla asi naše největší šance. Přišel balon od Thea Gebre Selassieho a už jsem to skoro měl na hlavě. Jenže Agger to v poslední chvíli odhlavičkoval. Jinak byla jejich obrana tvrdá a moc jsme si nezahráli," připustil Pekhart.

Zápas podle něj ukázal, jak moc Čechům schází zraněný kapitán Tomáš Rosický.

"Ta jeho kreativita nám chybí. Ale nemůžeme furt spoléhat na něj, musíme si něco vytvořit sami. Nějaké náznaky tam byly, škoda, že jsme to nedotáhli do konce," litoval Pekhart.

Zároveň prý bylo vidět, že vinou dalších zranění nastoupili Češi v sestavě, na jakou nejsou zvyklí.

S novými hráči to nebylo jednoduché

"Scházíme se tady prostě jednou za měsíc, jsme spolu pár dní a je strašně těžké něco rychle nacvičit. V klubu takhle trénujeme každý den. Kvůli zraněním tu byla spousta nových hráčů, není to jednoduché," poznamenal Pekhart.

Třiadvacetiletý útočník zatím nepropadá panice, že Češi už třikrát za sebou neskórovali. Věří, že střelecké trápení zlomí v úterý proti Finsku.

"Doufám, že se to bude zlepšovat a třeba už s Finskem nějaké góly dáme a vyhrajeme. Pro naše sebevědomí by to bylo důležité. A já bych už konečně rád dal v reprezentaci gól," dodal Pekhart.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy