Jiráčka štvou časté změny v sestavě: Je to pak těžké

ČTK ČTK
9. 9. 2012 17:51
Neustálé změny sestavy způsobené častými zdravotními problémy hráčů jsou podle záložníka Petra Jiráčka současným hlavním problémem české reprezentace.
Petr Jiráček při tréninku Čechů před čtvrtfinále
Petr Jiráček při tréninku Čechů před čtvrtfinále | Foto: Reuters

Praha - Evropský šampionát začal na pozici defenzivního středopolaře, pak ho trenér Michal Bílek přesunul na pravý kraj a v sobotním zahajovacím duelu světové kvalifikace v Dánsku pro změnu hrál ve středu zálohy na postu zraněného Tomáše Rosického.

Fotbalista Petr Jiráček jako by symbolizoval rotace v sestavě národního týmu, který v poslední době vinou zranění prakticky každý zápas nastupuje v jiném složení. I proto reprezentanti remízu 0:0 z Kodaně považují za úspěch.

"Vypadlo nám plno hráčů, kteří by normálně hráli v základní sestavě. Těch zranění je celkem dost, dostali šanci noví hráči. Je to prostě těžké. Kdybychom odehráli pár zápasů spolu ve stejném složení, vypadalo by to možná jinak," řekl Jiráček novinářům.

Zranění? Bolelo jen trošku

Záložník Hamburku přijel na sraz s naraženým nártem, v Kodani to ale na něm nebylo znát.

"Trošku mě to bolelo, ale podle mě každého hráče tady asi něco bolí. Někdo má vždy malý problém. Limitovalo mě to málo, nebyl důvod, abych nenastoupil," uvedl Jiráček, který je známý svou velkou fyzickou odolností.

Cítil, že ještě nehrál úplně ideálně. Po letním odchodu z Wolfsburgu do Hamburku potřebuje získat ještě větší herní praxi.

"Pořád to nebylo ono. Odehrál jsem druhý nebo třetí zápas za dva měsíce, což je málo. Herní praxe trochu chyběla. Doufám, že teď budu pravidelně nastupovat a že se to pak projeví i v reprezentaci," podotkl Jiráček.

Až se rozehrajeme, začneme i střílet góly

"Sice jsem nastoupil na pozici podhrotového hráče, ale nebylo to vyloženě třeba jako Tomáš Rosický. Motal jsem se tam všude, snažil jsem se hodně běhat i bránit. Klasický defenzivní záložník je jen Tomáš Hübschman, my okolo něj se tam pořád točíme," uvedl bývalý plzeňský středopolař.

Mrzelo ho, že Češi v Dánsku více nehrozili. Nepamatuje si, že by s nějakým týmem třikrát po sobě neskóroval, jako se to nyní stalo reprezentaci.

"Samozřejmě víme, kde nás teď tlačí bota. Ale byla by hloupost, abychom z toho byli špatní. Ligové soutěže teprve začaly, věřím, že všichni budou hrát a pak se to odrazí na té ofenzivě. Všichni věříme, že to jeden zápas zlomíme. Třeba už proti Finsku," dodal s výhledem na úterní přípravný duel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy