Bayern vyhrál v Norimberku a dál vede bundesligu o 13 bodů

8. 2. 2014 18:05
Fotbalisté Bayernu Mnichov v 20. kole německé ligy zvítězili 2:0 na hřišti Norimberku a zvítězili už podvanácté v řadě.
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov.
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov v 20. kole německé ligy zvítězili 2:0 na hřišti Norimberku a po dvanácté výhře v řadě dál vedou tabulku o 13 bodů před druhým Leverkusenem. Vítěznou branku vstřelil Chorvat Mario Mandžukič a byl to jeho dvanáctý gól v sezoně.

Ještě o zásah víc má na kontě Robert Lewandowski, který pomohl dvěma góly k výhře Dortmundu na hřišti Brém 5:1 a vyšvihl se do čela střeleckých statistik bundesligy.

Mandžukič otevřel skóre po osmnácti minutách hry, kdy uplatnil důraz na malém vápně a z voleje dopravil do branky centr Davida Alaby. Po změně stran se poprvé v ligové sezoně trefil obránce Philipp Lahm. Do utkání na straně domácích zasáhli všichni tři Češi, jen Ondřej Petrák odehrál celý zápas.

Devadesát minut strávil na hřišti také obránce Brém Theo Gebre Selassie, vysoké prohře s Dortmundem ale nezabránil. Vedle Lewandowského dal dva góly také Armén Henrik Mchitarjan, který se v sezoně trefil již popáté.

Vysokou prohru musel strávit také obránce Zdeněk Pospěch v dresu Mohuče, která podlehla v duelu sousedů v tabulce 0:3 Wolfsburgu. "Vlci" rozhodli o domácí výhře až po změně stran a v tabulce se odpoutali od svého soupeře na rozdíl tří bodů. Za pátým Mönchengladbachem jsou pouze vinou horšího skóre.

Naopak po debaklu v minulém kole na hřišti Bayernu se výhry dočkal Frankfurt s Václavem Kadlecem v základní sestavě. Eintracht si poradil na domácím hřišti s nováčkem z Braunschweigu 3:0 a díky tříbodovému zisku poskočil v tabulce na 12. místo. Kadlec se do střeleckých statistik nezapsal a střídal osm minut před koncem.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:

Brémy - Dortmund 1:5 (89. Aycicek - 26. a 85. Lewandowski, 41. a 62. Mchitarjan, 47. Friedrich), Eintracht Frankfurt - Braunschweig 3:0 (7. Flum, 43. Meier, 44. Aigner), Freiburg - Hoffenheim 1:1 (68. Schmid - 86. Modeste), Norimberk - Bayern Mnichov 0:2 (18. Mandžukič, 49. Lahm), Wolfsburg - Mohuč 3:0 (59. Rodríguez z pen., 66. Dost, 75. Gustavo), Hamburk - Hertha Berlín 0:3 (23. a 38. Ramos, 15. Allagui).

1. Bayern Mnichov 20 18 2 0 53:9 56
2. Leverkusen 20 14 1 5 37:20 43
3. Dortmund 20 12 3 5 47:24 39
4. Schalke 19 10 4 5 37:29 34
5. Mönchengladbach 20 10 3 7 36:25 33
6. Wolfsburg 20 10 3 7 33:24 33
7. Hertha Berlín 20 9 4 7 31:24 31
8. Mohuč 20 9 3 8 29:35 30