Real dal v derby jen jeden gól, přesto smetl Atlético

Aktualizováno 6. 2. 2014 0:01
Fotbalisté Realu Madrid porazili v úvodním semifinále Španělského poháru městského rivala Atlético 3:0.
Fotbalisté Realu Madrid slaví.
Fotbalisté Realu Madrid slaví. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili v úvodním semifinále Španělského poháru městského rivala Atlético 3:0. K vítězství v repríze finále minulého ročníku jim pomohly dva vlastní góly hostujícího celku a branka Jesého. Odveta se hraje příští týden.

Na Camp Nou se rozhodlo během pár minut

Dobrou pozici před odvetami, které se hrají příští týden, má po výhře 2:0 nad San Sebastianem také Barcelona. Klíčové momenty se na Nou Campu odehrály ve 44. minutě, kdy nejprve poslal Katalánce do vedení Sergio Busquets

Následně dostal za protesty červenou kartu hostující Inigo Martínez. Po přestávce potvrdil výhru favorita kuriózním vlastním gólem hostující brankář Eňaut Zubikarai, kterého nešťastně napálil spoluhráč.

Atlético v pozici lídra ligy v derby padlo

Atlético sice přijelo na stadion Santiaga Bernabéua poprvé od roku 1996 v roli ligového lídra, třetí výhru nad Realem za sebou však nepřidalo. Tým trenéra Diega Simeoneho navíc poprvé v sezoně inkasoval tři branky a zaznamenal první prohru od října.

Real se ujal vedení v 17. minutě, kdy Pepeho střelu tečoval Emiliano Insúa. Druhý gól přidal po necelé hodině hry útočník Jesé, který zužitkoval přihrávku Ángela di Maríi. Argentinský záložník byl poté i u třetí branky, když jeho střelu srazil do vlastní sítě Joao Miranda.