Barcagate pokračuje, policie zatkla bývalého šéfa Barcelony

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 3. 2021 13:19
Španělská policie zadržela bývalého prezidenta fotbalové Barcelony Josepa Maria Bartomeua. Při pondělním zátahu, který proběhl na několika místech včetně klubových kanceláří, bylo zatčeno i několik dalších bývalých představitelů klubu. Jména sice policie nesdělila, ale podle španělských médií mezi nimi nechybí ani Bartomeu, ani další významní funkcionáři Oscar Grau, Gomez Ponti a Jaume Masferrer.
Josep Maria Bartomeu
Josep Maria Bartomeu | Foto: Reuters

Podle španělského tisku je policejní akce pokračováním kauzy "Barcagate", která vypukla loni a týkala se podezřelých smluv s firmou, která měla pro Bartomeua a spol. vést pomlouvačnou kampaň na sociálních sítích. 

Tato kampaň údajně byla zaměřena na sportovní rivaly i některé vlastní hráče, kteří vedení klubu oponovali, například Lionela Messiho či Gerarda Piquého. Současně také mělo dojít k nadhodnocování smluv tak, aby z něj měly vybrané osoby finanční prospěch. 

Bartomeu vedl katalánský velkoklub mezi lety 2014 a 2020, z vedení i kvůli Barcagete odstoupil loni v říjnu. Barcelona, která se chystá na nové prezidentské volby, dnes zprávu o razii potvrdila, ale jinak se k celé věci nevyjádřila. V minulosti se ale proti všem nařčením důrazně ohrazovala. 

 

Právě se děje

před 33 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy