Barcelona díky Messimu ukončila vítěznou sérii Sevilly, Vaclík byl zase na lavičce

Aktualizováno 27. 2. 2021 23:22
Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize zásluhou Lionela Messiho na hřišti Sevilly 2:0. Argentinský útočník na první gól přihrál a druhý sám dal. Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík zůstal v domácím týmu na lavičce náhradníků.
Lionel Messi oslavuje druhý gól Barcelony v zápase na hřišti Sevilly.
Lionel Messi oslavuje druhý gól Barcelony v zápase na hřišti Sevilly. | Foto: Reuters

Barcelona se posunula na druhé místo před Real Madrid, který bude hrát až v pondělí, a ztrácí dva body na Atlético. Madridský lídr má k dobru dva zápasy. Sevilla v lize ztratila body poprvé po šesti zápasech a je čtvrtá.

Messi nejprve ve 29. minutě z půlící čáry vyslal kolmou přihrávkou Ousmanea Dembélého, který pláchl obráncům a obstřelil brankáře Búnúa. Hosté mohli zvýšit v 68. minutě, hlavičku Clementa Lengleta ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Pojistka tak zůstala opět na kapitánovi "Blaugranas", který pět minut před koncem prodribloval do pokutového území a nadvakrát dostal míč za brankáře Sevilly.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Eibar - Huesca 1:1 (83. Diop - 81. Ramírez), FC Sevilla - FC Barcelona 0:2 (29. Dembélé, 85. Messi), Alavés - Pamplona 0:1 (77. Barja), Getafe - Valencie 3:0 (39. Arambarri, 55. Mata, 87. Alena).

1. Atlético Madrid 23 17 4 2 45:16 55
2. FC Barcelona 25 16 5 4 55:22 53
3. Real Madrid 24 16 4 4 42:19 52
4. FC Sevilla 24 15 3 6 34:18 48
5. San Sebastian 24 11 8 5 41:20 41
6. Villarreal 24 8 13 3 33:25 37
7. Betis Sevilla 24 11 3 10 32:38 36
8. Levante 25 7 11 7 35:34 32