Barcelona díky Messimu ukončila vítěznou sérii Sevilly, Vaclík byl zase na lavičce

Aktualizováno 27. 2. 2021 23:22
Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize zásluhou Lionela Messiho na hřišti Sevilly 2:0. Argentinský útočník na první gól přihrál a druhý sám dal. Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík zůstal v domácím týmu na lavičce náhradníků.
Lionel Messi oslavuje druhý gól Barcelony v zápase na hřišti Sevilly.
Lionel Messi oslavuje druhý gól Barcelony v zápase na hřišti Sevilly. | Foto: Reuters

Barcelona se posunula na druhé místo před Real Madrid, který bude hrát až v pondělí, a ztrácí dva body na Atlético. Madridský lídr má k dobru dva zápasy. Sevilla v lize ztratila body poprvé po šesti zápasech a je čtvrtá.

Messi nejprve ve 29. minutě z půlící čáry vyslal kolmou přihrávkou Ousmanea Dembélého, který pláchl obráncům a obstřelil brankáře Búnúa. Hosté mohli zvýšit v 68. minutě, hlavičku Clementa Lengleta ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Pojistka tak zůstala opět na kapitánovi "Blaugranas", který pět minut před koncem prodribloval do pokutového území a nadvakrát dostal míč za brankáře Sevilly.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Eibar - Huesca 1:1 (83. Diop - 81. Ramírez), FC Sevilla - FC Barcelona 0:2 (29. Dembélé, 85. Messi), Alavés - Pamplona 0:1 (77. Barja), Getafe - Valencie 3:0 (39. Arambarri, 55. Mata, 87. Alena).

Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.