Baroš: Stahovalo se mi trémou břicho, fotbal mě pořád baví

Milan Baroš odehrál v sobotu za Baník proti Českým Budějovicím posledních 25 minut.
Fanoušci Baníku se návrat své legendy těšili, na Bazaly jich přišlo téměř 9000.
Fanoušci Baníku připravili už při nástupu na hřiště nachystali Barošovi choreografii na téma "Srdcař Baníku".
Milan Baroš se na návrat do dresu Baníku těšil...
...naposledy za ostravský klub hrál ligu na jaře 2002.
Foto: CPA
Sport Sport, David Procházka
24. 2. 2013 7:00
Návrat Milana Baroše do české fotbalové ligy táhl. V dresu Baníku Ostrava přitáhl v sobotu na Bazaly téměř 9 tisíc diváků.

Ostrava - "Mííílan Bááároš, Mííílan Bááároš!" tohle skandování provázelo většinu zápasu Baníku Ostrava proti Českým Budějovicím.

Opěvovaný návrat Milana Baroše na slezské Bazaly po 11 letech v zahraničí  táhl. Zápas si nenechalo ujít téměř 9 000 diváků a ti připravili Barošovi nádherné uvítání.

Střední ochoz naproti tribuně před zápasem připravil modrobílé choreo, kdy se v modrém poli skvěl velký bílý dres s modrou číslovkou 27.

Tohle číslo totiž Baroš v Baníku jako mladý nosil a stejné číslo si vybral (nebo mu bylo symbolicky vybráno) i při jeho návratu.

Pod choreem byl vyveden velký transparent s prohlášením "Srdcař Baníku".

"Tohle bylo moc krásné, v průběhu prvního poločasu, kdy jsem seděl na lavičce a pak se rozcvičoval, jsem měl trémou stažené břicho. Takový pocit už jsem dlouho nezažil a musím říct, že to je známka toho, že mě fotbal pořád baví a mám ho rád," těšilo v sobotu Baroše.

Rozcvička - prevence před zraněním

Kromě předzápasového přivítání Bazaly bouřily podruhé v 35. minutě, to se Milan Baroš společně s dalším ofenzivním hráčem domácích Antonínem Fantišem zvedl z lavičky náhradníků a začal se rozcvičovat. V tu chvíli se opět rozskandoval celý stadion.

Milan Baroš odpověděl potleskem a pak se až do konce poločasu, v přestávce a až do 67. minuty poctivě protahoval a rozklusával.

"Musím si dávat pozor na svalová zranění. Přeci jen na to trpím, svaly mi praskají jako struny," nechtěl riskovat.

V 67. minutě vběhl na trávník - a upřímně - do nějaké nebezpečnější akce se nedostal. To by ale Baník musel být v lepší herní pohodě a mít silnější mužstvo. Navíc na těžkém terénu bylo jednodušší bořit.

"V takovém termínu a v takovém počasí by se hrát nemělo, o měsíc později by se hrál lepší fotbal a lidi by taky přišli raději," zopakoval už poněkolikáté během týdne svou výraznou výtku Baroš.

I přes epizodu byli fanoušci nadšení

I když před zápasem většina baníkovských fanoušků žhavila telefony a internet a snažila se zjistit, jestli Baroš nastoupí, nakonec nebyli zklamaní, přestože Baroš hrál jen 25 minut.

"Chtěli jsme Milana vidět v základu, ale je nám jasné, že se do toho musí dostat. Snad mu to nebude trvat dlouho, nezraní se a hodně nám pomůže," řekl serveru Aktuálně.cz fanoušek Baníku Petr Ožana.

Při zápase se prodávaly nové originální dresy Milana Baroše, cena 990 Kč. "Před zápasem jsme prodali asi pět kusů," tvrdil vedoucí fanshopu Baníku.

"Ale máme dresy i ve stáncích nad ochozy, snad se jich prodá více," přidal. Po utkání neměla ještě přesné informace ani mluvčí Baníku Eva Plevová Šimčíková. "Tyto informace budu mít až v pondělí," omluvila se.

Jedno je ale jisté, návrat Milana Baroše táhne. Za týden se mohou těšit v Plzni, i když tam fotbal momentálně táhne i bez Baroše.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy