Barošovi nesedí zmrzlý terén. Pulpit tají, jestli nastoupí

David Procházka
21. 2. 2013 13:46
Milan Baroš se na zmrzlých ostravských terénech připravuje na sobotní start prvoligového jara proti Českým Budějovicím, ale jestli bude v sestavě, to se zatím neví.
Milan Baroš se v pondělí upsal Baníku Ostrava a v sobotu už by mohl proti Českým Budějovicím nastoupit.
Milan Baroš se v pondělí upsal Baníku Ostrava a v sobotu už by mohl proti Českým Budějovicím nastoupit. | Foto: David Procházka

Ostrava - Když v pondělí Milan Baroš posílil Baník Ostrava, plánoval si dvoufázové tréninky, aby se před sobotním utkáním s Českými Budějovicemi dostal co nejvíce do herního zatížení. „Ale ty zmrzlé terény mi to bohužel moc nedovolují, člověk neví, kdy uklouzne,“ stěžuje si na zimní podmínky fotbalový exreprezentant.

Pulpit bude mluvit s Barošem po pátečním tréninku

Ani samotný trenér Baníku Ostrava neví, zda s Barošem může v sobotu počítat. Nebo lépe řečeno, nechce to možná jen říct. „Uvidíme, v pátek máme předzápasový trénink a pak si s Milanem řekneme co a jak,“ tvrdí Martin Pulpit.

Fanouškům se neslibuje!

Na otázku, zda je schopen fanouškům slíbit alespoň fakt, že Baroš do hry zasáhne, se také Pulpit ošíval. „Fanouškům se nemá slibovat, s nimi se má hrát fér. Takže mě prosím netlačte do něčeho, co nechci říct,“ trval si Pulpit na svém.

„Podívejte se na Vencu Svěrkoše, toho se taky fanoušci nemohli dočkat a pak se stalo to zranění. Já se nechal dotlačit k tomu, abych ho postavil, a pak jsem vzal odpovědnost za zranění na sebe. Já se totiž odpovědnosti na rozdíl od jiných nikdy nezříkal,“ upozornil Pulpit.

Zmrzlé terény se Barošovi nelíbí

Jestli tedy Milan Baroš v sobotu proti Českým Budějovicím do zápasu naskočí, to v tuto chvíli neví ani samotný hráč. „Je hrozně těžké na těch zmrzlých terénech trénovat, nevíte, kdy vám ujede noha. Člověk musí být opatrný a dělat opatrné pohyby,“ řekl ve čtvrtek Aktuálně.cz Milan Baroš, který si holt musí zvykat z teplého tureckého podnebí na ostravské teploty kolem bodu mrazu.

„Možná by mohla liga na jaře začínat později, takové terény a zima nikomu neprospívají,“ zamyslel se.

Baník chce chytit začátek jara

Každopádně se dá na Bazalech očekávat vysoká návštěva. České Budějovice jsou navíc jedním z hlavních adeptů na sestup. Proto Baník k utkání přistupuje s velkou vážností. „Musíme na jaře pětkrát až šestkrát vyhrát, když k tomu budou i nějaké remízy, tak bychom se měli zachránit,“ má spočítáno Pulpit.

„Hodně důležitý bude začátek,“ tvrdí kapitán týmu Martin Lukeš. „Tam se potřebujeme co nejlépe chytit a dostat se do pohody.“ Podobný názor má i staronová posila Jan Hable, který před čtyřmi lety už jednou ze zahraničí (Fiorentina) do Baníku přišel. Nyní vyhrál arbitráž v Řecku se svým klubem Kerkyrou a stal se posilou Baníku. „Už se na start ligy moc těším a věřím, že když se nám povede začátek, tak půjdeme razantně za záchranou,“ přeje si.

Pulpit: Trenérů si u nás neváží

Vedení Českých Budějovic v týdnu vyhodilo trenéra Soukupa, do Ostravy mužstvo přiveze bývalý brankář Pavol Švantner, který mimochodem začínal chytat ligu v ostravských Vítkovicích. „U nás je vztah k trenérům na hrozně špatné úrovni. To se mi nelíbí, to ve vyspělých zahraničních ligách není,“ zastává se bývalého kolegy Martin Pulpit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy