Štajner rozhodl o výhře v podještědském derby nad Jabloncem

23. 2. 2013 21:30
Ostrava v utkání dvou zachraňujících se týmů remizovala s Českými Budějovicemi 0:0.
Jiří Štajner svým 99. ligovým gólem rozhodnul o výhře ve 38. podještědském derby. | Foto: Eduard Erben

Praha - Po jedenácti letech Milan Baroš znovu odehrál soutěžní utkání za Baník Ostrava. Z kýžené výhry se však se svými spoluhráči neradoval.

Střídající Baroš naskočil do posledních 22 minut střetnutí, ale do výrazné šance se nedostal.

V utkání dvou zachraňujících se týmů totiž Slezané pouze remizovali s Českými Budějovicemi 0:0.

Ve večerním podještědském derby pak Liberec díky 99. ligovému gólu Jiřího Štajnera vyhrál nad Jabloncem 1:0.

Blíž k výhře měli Jihočeši

Ostravští pořadatelé sice měli už několik dní před utkáním starosti z uklízením sněhem zapadaného stadionu, nakonec však hřiště připravili výtěčně.

Domácímu týmu to však k dobrému výkonu nepomohlo. Jeho statická hra na organizované Dynamo nestačila. Naopak hosté, když viděli, že se nemusejí soupeře tolik obávat, začali sami přebírat aktivitu.

Už po necelé čtvrthodině musel gólman Bárta livkidovat šanci Benáta a po následném rohovém kopu hlavičku Machovce. Domácí brankář svůj tým podržel i při průniku Hory.

Ke zlepšení měl Ostravany nakopnout příchod Baroše v 68. minutě, jenže v největší šanci v samém závěru Kraut selhal.

Jablonec zahazoval tutovky

Fotbalisté Jablonce hned v prvním jarním utkání ztratili body v boji o čelo tabulky. Baumit nezlomil čekaní na premiérovou výhru z Liberce a v severočeském derby prohrál 0:1.

Hosté měli pod Ještědem několik velkých šancí, Ondřej Vaněk dokonce dvakrát trefil břevno, gólově se ale prosadil na druhé straně v 66. minutě Jiří Štajner.

Ten má na kontě už 99 branek v ligových soutěžích a už v dalším kole může vstoupit mezi "stovkaře" do elitního klubu.

Úřadující mistři z Liberce díky třem bodů aspoň do neděle poskočil na sedmé místo, Jablonec naopak může přijít o druhou příčku.

Výsledky 17. kola:

FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 0:0

Rozhodčí: L. Kovařík - Vysloužil, T. Kovařík. ŽK: Kukec - Táborský, Hora, Novák. Diváci: 8918.
Ostrava:
Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Starý - Droppa, Hable - Stožický (68. Baroš), Lukeš (59. Fantiš), Kukec - Kraut. Trenér: Pulpit.
České Budějovice: Daněk - Novák, Mchojan, Lengyel, Machovec - Rýdel - Klesa (78. Javorek), Benát, Táborský (90. Halama), Hora - Řezníček (87. Černý). Trenér: Švantner.

Slovan Liberec - Baumit Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 66. Štajner. Rozhodčí: Jech - Košec, Pospíšil. ŽK: Pavelka, Rabušic, Štajner (všichni Liberec). Diváci: 3666.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Pavelka (85. Delarge), Hušek, Rybalka (87. Sackey), Frýdek (90. Coufal) - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Kysela - Kopic, Loučka, Zoubele, Vaněk (66. Piták), Novák (87. Jablonský) - Čížek - Pázler (59. Třešňák). Trenér: Kotal.

1. Plzeň 16 10 4 2 27:11 34
2. Jablonec 17 9 5 3 29:17 32
3. Sparta 16 9 4 3 23:12 31
4. Olomouc 16 7 6 3 24:15 27
5. Mladá Boleslav 16 7 3 6 19:20 24
6. Dukla 17 5 8 4 27:23 23