Bílek: Před Litvou se utkáme se Sigmou. I s Barošem

Jaroslav  Šindelář Zdeněk John, Jaroslav Šindelář
31. 8. 2010 15:35
Češi se sešli před úterním zápasem proti Litvě

Praha - V úterý se česká fotbalová reprezentace sešla před úvodním utkáním kvalifikace o Euro v roce 2012. Tím je úterní zápas proti Litvě, který Češi sehrají na Andrově stadionu v Olomouci.

Národní tým se sešel v prakticky kompletní sestavě, jen obránce Herty Berlín Roman Hubník chyběl kvůli pondělnímu zápasu ve druhé německé lize.

Trenér Michal Bílek hned od rána zjišťoval, v jakém zdravotním stavu jeho ovečky jsou.

Čtěte také:
Šmicer: Kluci si vydělají hodně, když postoupí na Euro
Rozehnal se v poslední den přestupů stěhuje. Do Francie

"Milan Baroš přijel lehce zraněný, dáme mu během týdne, který chybí do utkání s Litvou, nějaké úlevy v tréninku. Tomáš Rosický je lehce nastydlý," řekl na tiskové konferenci. Zdravotní potíže mají i Fenin a Bednář.

Kapitán týmu Rosický však možné komplikace kolem jeho stavu později vyvrátil.

"To nic není. To já mám při každé změně počasí, takhle reaguje moje tělo vždycky. Můžu normálně hrát. Jsme v nejsilnější sestavě, a to je dobře," ujistil fotbalovou veřejnost. "Musím se ale přiznat, že o soupeři zatím nevím nic," dodal.

Bílek: Vyzkouším jedenáctku, která by měla hrát proti Litvě

Manažer národního týmu Vladimír Šmicer doplnil, že v pátek čeká reprezentaci v Olomouci tréninkové utkání proti místní Sigmě.

"Proti Olomouci to bude víc trénink než zápas, ale vyzkouším tu jedenáctku, která by měla hrát proti Litvě. Některé standardní situace potřebujeme nacvičit, takže se mohou v zápase třeba i několikrát opakovat," přiznal Bílek.

Nadcházejícího soupeře, Litvu, čeká vstup do kvalifikace dřív než Česko. Hraje svůj úvodní zápas proti Skotsku.

"Hráči budou mít možnost v televizi vidět zápas, to je naše výhoda, uvidíme soupeře," doplnil Bílka Šmicer.

Mrzí jej však, že v kádru nemůže přivítat obránce Tomáše Ujfalušiho, který v sobotu potvrdil, že návrat do reprezentace nemá v plánu.

"S Tomášem mě to mrzí, myslím, že má na to hrát v nároďáku. On řekl, že už nemá motivaci, ale já to nevzdám. Pamatuji si, když se vrátil Pavel Nedvěd, pak byl na MS v Německu jedním z nejlepších hráčů. A Ujfaluši patří do superkategorie stejné jako Rosický, Čech nebo Baroš," dodal Šmicer.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký diplomat jednal v Jižní Koreji o jaderné diplomacii, KLDR odmítá obnovit dialog

Náměstek amerického ministra zahraničí Stephan Biegun ve středu jednal s jihokorejskými představiteli o stagnující jaderné diplomacii na Korejském poloostrově. Návštěva hlavního amerického diplomata pro rozhovory se Severní Koreou se uskutečnila v době, kdy KLDR opakovaně odmítá obnovit s USA dialog. Biegun po setkání s jihokorejským jaderným vyslancem I Tu-hunem prohlásil, že USA i Jižní Korea budou pokračovat v diplomatické snaze eliminovat severokorejské jaderné zbraně a vytvořit trvalejší mír na poloostrově, napsala agentura AP.

Podle amerického emisara Spojené státy nežádaly o žádné setkání se severokorejskými představiteli během Biegunovy cesty do Jižní Koreje. Návštěva následovala krátce poté, co náměstkyně severokorejského ministra zahraničí Čche Son-hui v prohlášení uvedla, že KLDR neobnoví rozhovory, dokud Washington neskoncuje s tím, co Pchjongjang vnímá jako "nepřátelskou politiku".

Zdroj: ČTK
Další zprávy