Šmicer: Kluci si vydělají hodně, když postoupí na Euro

Zdeněk John
31. 8. 2010 14:58
Fotbalovou reprezentaci čeká start kvalifikace proti Litvě
V Turecku mu to střílí. Potvrdí Baroš formu i v Olomouci proti Litvě?
V Turecku mu to střílí. Potvrdí Baroš formu i v Olomouci proti Litvě? | Foto: Jan Langer

Praha - Pokus začít novou, úspěšnější éru českého fotbalu doprovází nová finanční motivace, a hned dvojí.

Manažer fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer oznámil, že tým kolem Tomáše Rosického, Petra Čecha či Milan Baroše má nový prémiový řád. Jeho detaily Šmicer neprozradil, ale uvedl, že fotbalistům se velmi vyplatí postup na Euro 2012.

"Když se postoupí, hráči pak dostanou velmi dobré peníze," dodal Šmicer, sám bývalý a velmi úspěšný reprezentant.

T-Mobile zůstane až do roku 2012

Vedení fotbalového svazu také krátce před startem kvalifikačních bojů o Euro 2012 uzavřelo novou smlouvu s hlavním sponzorem, společností T-Mobile. I ta je postavená podobně jako prémiový řád. Čím více se bude vyhrávat, tím víc peněz získá fotbal.

Společnost T-Mobile zůstane hlavním sponzorem reprezentace nejméně další dva roky. "Vážíme si toho. Jednak budeme mít dobrý signál, abychom si mohli volat, ale samozřejmě víc jde o ty peníze," uvedl s úsměvem Hašek.

Fotbalová reprezentace se sešla v Praze na Strahově, protože ji už za týden čeká v Olomouci start kvalifikační skupiny pro Euro 2012. V prvním zápase budou čeští fotbalisté hostit Litvu.

Při vstupu do kvalifikace o postup na Euro bude mít česká reprezentace proti Litvě v zádech plný dům. Z pokladen zmizelo rychle i posledních 400 vstupenek, které byly v Olomouci dány dodatečně do předprodeje.

Čtěte také:

Letos čeká na reprezentaci ještě kvalifikační souboj se Skotskem doma (8. 10.), v Lichtenštejnsku (12. 10.)  a také přátelský zápas v Dánsku (17. listopadu).

Pod trenérem Bílkem podala reprezentace dosud nejlepší výkon v přátelském zápase proti Lotyšsku, který vyhrála 4:1.

V kvalifikační skupině kromě Česka. Litvy, Lichtenštejnska a Skotska hrají ještě úřadující mistři světa Španělé. Na mistrovství Evropy postoupí přímo jen devět vítězů skupin a také nejlepší tým z druhých míst.

Aby bylo počítání spravedlivé, v šestičlenných skupinách se odečtou výsledky s nejhorším týmem. Zbývající mužstva z druhých míst čeká baráž.

Šestnáctku účastníků turnaje doplní dvě pořádající země - Polsko a Ukrajina.

Česko se chce na Euro 2012 pokusit zastavit pád, který provází jeho fotbalovou reprezentaci v posledních letech, kdy se z obávaného celku prvních příček žebříčku FIFA propadla postupně mezi průměr a například až ze Slovensko, svého někdejšího federálního partnera.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Lidé v květnu utráceli hlavně za nepotravinářské zboží, tržby obchodníků stouply o dvě procenta

Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad.

Bez očištění o kalendářní vlivy se květnové tržby snížily meziročně o 0,7 procenta. Letošní květen měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.

"Pokles tržeb zaznamenal prodej pohonných hmot a prodej potravin, naopak prodej nepotravinářského zboží se meziročně zvýšil o 2,6 procenta," uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková. Vyšší tržby podle ní vykázal zejména prodej prostřednictvím internetu a také prodej výrobků pro domácnost.

Další zprávy