Barca první výhru v přípravě vybojovala až v penaltách

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 7. 2011 22:51
Barcelona na Audi Cupu remizovala 2:2 s Internacionalem

Mnichov - Ani na druhý pokus nedokázala v přípravě Barcelona svého protivníka v normální hrací době porazit, když ve svém prvním utkání na Audi Cupu remizovala s brazilským Internacionalem 2:2.

O postupu šampiona Ligy mistrů do finále, kde se utká  s Bayernem Mnichov, tak rozhodly až penalty.

Katalánci nastoupili stejně jako v neděli proti Hajduku Split (0:0) do zápasu v kombinované sestavě, nicméně i přesto se dvakrát dostali do vedení.

Henry se do Evropy nevrátí, kariéru ukončí v MLS
Barcu v přípravě zastavil Hajduk, Čech poprvé chytal

Nejprve se trefil španělský reprezentant do 21 let Thiago Alcántara, a po srovnání Neie Barcu po pěkné kombinaci poslal opět do vedení Santos. Pět minut před koncem ale srovnal Damiao, a tak o vítězi musely rozhodnout až penalty. V nich byla úspěšnější Barcelona, která proměnila všechny své pokusy, zatímco Internacional jen dva.

Také pořádající tým Bayernu Mnichov si postup do středečního finále vybojoval až v penaltovém rozstřelu. V devadesáti minutách zápasu s AC Milán totiž Bayern i přes vytrvalý tlak nedokázal vytěžit více, než remízu 1:1.

O postupu domácích nakonec v Allianz aréně rozhodl útočník AC Alberto Paloschi, který ve čtvrté sérii přestřelil bránu, a protože všichni ostatní střelci byli úspěšní, čeká Italy jen boj o třetí místo s brazilským Internacionalem.