10. 4. 2010 19:58
Baník - Slovácko 3:2
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Ostrava - Ostravský Baník se vyšvihnul do čela ligové tabulky nejvyšší české fotbalové soutěže, když v sobotním utkání 24. kola Gambrinus ligy doma porazil Slovácko 3:2.

Na svém kontě má nyní 48 bodů, o jeden více, než dosud vedoucí Sparta, jejíž zápas tohoto kola je na programu až v pondělí.

V zápase plném chyb obran a tím pádem i velkých šancí nakonec o výhře Ostravských nad týmem z Uherského Hradiště rozhodl v osmašedesáté minutě Aleš Neuwirth.

Zápas přitom pro Baník a všechny jeho domácí fanoušky začal šokem. Již ve druhé minutě totiž roh zahrával Valenta, míč se dostal ke Kunclovi a ten zblízka lehce skóroval.

Poté už ale na hřišti dominovali domácí. Vyrovnání se dočkali v 25. minutě, kdy Varadiho střelu před Filipkem tečoval Nevés. Komplikace pro Ostravu mohly přijít ve 33. minutě, ale Fujerik v dobré příležitosti pálil jen do brankáře.

A tak se blýskalo na druhé straně. Po chybě hostující obrany se totiž k míči dostal Lukeš, jenž našel volného Varadiho, a ten snadno skóroval.

Jenže Slovácko se nevzdávalo. Po hodině hry zaváhání z první půle naprafil Fujerik, který po mizerné rozehrávce Baníku dostal kolmou přihrávku od Korduly a prostřelil padajícího Baranka.

O osm minut později ale šla Ostrava opět do vedení. Další minelu obrany Slovácka potrestal Neuwirth, který tak rozhodl, že všechny tři body zůstanou na Baníku.

Baník se tak minimálně do pondělí, kdy se hraje pražské derby mezi Spartou a Slavií, posunul do čela ligové tabulky. Slovácko zůstává čtrnácté.

24. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)

Branky: 25. Neves, 43. Varadi, 68. Neuwirth - 2. Kuncl, 59. Fujerik. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Santarius. ŽK: Bolf, Neuwirth, Lukeš - Košút, Fujerik. Diváci: 7168.

Sestavy:

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (90. Wojnar) - Vydra (90. Kraut), Varadi, Zeher (72. Greguš). Trenér: Koubek.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický (86. Cleber), Košút, Kubáň - Fujerik, Svízela (68. Randa), Kordula (80. Nestorovski), Perůtka, Valenta - Švancara. Trenér: Mazura.