Šok: Střížkov odmítl nastoupit k derby s Bohemians 1905

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
10. 4. 2010 16:00
Kapr zakázal svému týmu hrát proti Bohemians 1905

Praha - K překvapivému zvratu došlo před plánovaným pražským sobotním derby fotbalové Gambrinus ligy mezi Bohemians Praha a Bohemians 1905.

"Střížkovští" Bohemians Praha totiž odmítli nastoupit k zápasu proti svému úhlavnímu rivalovi nejprve s odvoláním na to, že Bohemians 1905 nenastupují v soutěži legálně.

Spor mezi oběma týmy se rozhořel již před několika lety a jde v něm především o právo na užívání názvu Bohemians, který si nárokují oba dva kluby. Bohemians Praha dále tvrdí, že Bohemians 1905 nejsou členy ČMFS.

Čtěte také:

Hušbauer přiznal teč a schytal to. Teď byl ovšem oceněn
Derby ´klokanů´ je ohroženo. Kapr napadl nováčka

Na druhou stranu ale Českomoravský fotbalový svaz nedávno potvrdil, že jeho členem právě Bohemians 1905 jsou, což přímo na stadioně prohlásil i místopředseda svazu Miroslav Kříž.

Josef Jícha, jeden z majitelů Bohemians Praha ale v rozhovoru pro Českou televizi uvedl, že pravým důvodem nenastoupení jeho týmu k zápasu bylo napadení fanoušků Střížkova.

Stadion Bohemians 1905 během zápasu s Viktorií Žižkov.
Stadion Bohemians 1905 během zápasu s Viktorií Žižkov. | Foto: Ondřej Besperát

"To (členství v ČMFS) je starší záležitost, ale pravý důvod je ten, že po vystoupení z autobusu byli napadeni naši fanoušci.  Kdybychom tady vyhráli, tak nevím, co by se mohlo stát," prohlásil Jícha.

Střížkovskému klubu, který nyní okupuje poslední příčku tabulky, v případě neuznání jeho stížností hrozí odečet bodů, či vysoké pokuty.

Vedení Českomoravského fotbalového svazu v podvečer na svých stránkách zveřejnilo, že celou událost považuje za ostudnou, a že jednání zástupců Bohemians Praha, kteří rozhodli o nenastoupení k zápasu bude rychle řešit.

"To, co se stalo ve vršovickém Ďolíčku, je ostuda. Spory funkcionářů by neměli odnášet hráči ani fotbaloví fanoušci," reagoval v tiskovém prohlášení na vzniklou situaci svaz. "ČMFS bude jednat rychle. Fotbal nemůže být rukojmím funkcionářů."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy