Baník slaví první jarní výhru. Porazil Mladou Boleslav

14. 3. 2011 19:22
FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:0
Radim Řezník a Josef Hušbauer se radují z vyrovnání
Radim Řezník a Josef Hušbauer se radují z vyrovnání | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté Baníku Ostrava porazili v dohrávce 20. kola Gambrinus ligy Mladou Boleslav 1:0.

O jedinou branku utkání se postaral už ve 13. minutě Adam Varadi.

Mladá Boleslav hrála téměř celý druhý poločas o deseti hráčích, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Opiela.

První jarní výhra posunula Slezany na 10. místo, Středočeši zůstávají pátí.

Jablonec nastřílel sedm gólů Hradci, Slavia už je osmá
Plzeň porazila Spartu. Rozhodl krásný gól Horvátha

Ostravané začali oproti předchozím zápasům o poznání lépe. Ta tam byla ustrašenost a ofenzivní tápání. Přitom v základní sestavě chyběli z různých důvodů Lukeš, Bolf, Marek i Zeher.

O všem rozhodla 13. minuta, kdy se Varadi dostal do své druhé velké šance. Centr Nevese prodloužil za mladoboleslavskou obranu hlavou Frejlach a Varadi si proti Millerovi věděl rady. Baník se poté zatáhl a spoléhal na vyčkávací taktiku.

K větší aktivitě mu rozhodně nepřidalo ani opuštění tribun většiny fanoušků, kteří protestovali proti plánovanému stěhování z Bazalů do Vítkovic. Blízko zvýšení byl na sklonku prvního poločasu Fantiš, jenže jeho dorážka trefila v klubku hráčů Millera.

Chvíli po změně stran se v dobré pozici ocitnul střídající Dimutsos, který po pěkné spolupráci těsně minul spojnici tyče a břevna. Rovněž v dalším průběhu byli Středočeši lepší. Baník hrál najednou o hodně pasivněji, a to měl od 57. minuty výhodu jednoho muže v poli, když musel pod sprchy Opiela.

Kulič si však při svém úniku míč příliš předkopl a jeho spoluhráči si příliš dalších šancí nevypracovali. I proto Baník důležité vítězství 1:0 uhájil.

20. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branka:
13. Varadi. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Varadi, Daněk, Hušbauer - Opiela, Šírl, Procházka, Kulič. ČK: 57. Opiela. Diváci: 5068.

Ostrava: Daněk - Šmejkal, Frydrych, Neves, Zejdler - Greguš, Hušbauer (86. Marek) - Varadi, Frejlach, Fantiš (90. Kraut) - Šenkeřík (73. Zeher). Trenér: Marko.
Mladá Boleslav: Miller - Kalina (59. Kúdela), Johana, Rolko, Šírl - Mendy, Procházka (85. Řezníček), Opiela, Táborský (46. Dimutsos) - Chramosta, Kulič. Trenér: Stanner.