AS i Juventus jsou dál suverénní, Neapol promrhala vedení

24. 9. 2014 23:10
Fotbalisté Neapole poprvé v září v italské lize bodovali. Jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy ale ztratil vedení 2:0.
Miralem Pjanič (vlevo) slaví gól AS Řím
Miralem Pjanič (vlevo) slaví gól AS Řím | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole poprvé v září v italské lize bodovali. Jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy ale ztratil vedení 2:0 a 3:2 a po remíze 3:3 s Palermem mu v tabulce patří desáté místo. Na první příčku se díky lepšímu skóre dostal Juventus před AS Řím.

Neapol měla směřovat za jasným triumfem, když už ve druhé minutě otevřel skóre obránce Kalidou Koulibaly a v 11. zvýraznil vedení Duvan Zapata. Nicméně ještě před poločasem Palermo zásluhou Andrey Belottiho a Franca Vázqueze nepříznivý stav srovnalo.

Vedení svěřencům trenéra Rafaela Beníteze vrátil José Callejón, jenže sicilský klub díky druhé brance Belottiho dokázal srovnat na konečných 3:3.

Trenér Benítez nasadil sestavu: Cabral - Henrique, Albiol, Koulibaly, Ghúlam - Gargano, Inler - Callejón, Hamšík (66. De Guzmán), Mertens (84. Insigne) - Zapata (70. Higuaín).

Dosavadní lídr soutěže AS Řím vedl zásluhou Adema Ljajiče, poté však poprvé v sezoně inkasoval, když se za domácí Parmu prosadil Paolo de Ceglie. Vítězství Římanům zařídil dvě minuty před koncem parádním zásahem z přímého kopu Miralem Pjanič.

To však AS nestačilo na uhájení prvního místa v tabulce, kam se vyšvihl Juventus. "Stará dáma" zdolala díky dvěma gólům Artura Vidala a brance Stephana Lichtsteinera Cesenu 3:0. Juventus vytvořil rekord Serie A, když neinkasoval v úvodních čtyřech kolech soutěže.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Cagliari - FC Turín 1:2 (11. Cassu - 21. Glik, 29. Quagliarella), Fiorentina - Sassuolo 0:0, Hellas Verona - FC Janov 2:2 (52. Tachtsidis, 64. Ionita - 34. a 48. Matri), Inter Milán - Bergamo 2:0 (40. Osvaldo, 87. Hernanes), Juventus Turín - Cesena 3:0 (18. z pen. a 63. Vidal, 85. Lichtsteiner), Neapol - Palermo 3:3 (2. Koulibaly, 11. Zapata, 45.+1 Callejón - 18. a 61. Belotti, 24. Vázquez), Parma - AS Řím 1:2 (56. De Ceglie - 27. Ljajič, 88. Pjanič), Sampdoria Janov - Chievo 2:1 (45. Gastaldello, 80. Romagnoli - 90. Paloschi).

1. Juventus Turín 4 4 0 0 7:0 12
2. AS Řím 4 4 0 0 7:1 12
3. Inter Milán 4 2 2 0 10:1 8
4. Sampdoria Janov 4 2 2 0 5:2 8
5. Hellas Verona 4 2 2 0 5:3 8
6. AC Milán 4 2 1 1 10:8 7
7. Udine 3 2 0 1 3:2 6
8. FC Janov 4 1 2 1 4:4 5