Juventus ve šlágru porazil AC Milán gólem Téveze

20. 9. 2014 23:08
Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili ve šlágru třetího kola italské ligy na hřišti AC Milán 1:0.
Carlos Tévez slaví vítězný gól Juventusu na hřišti AC Milán.
Carlos Tévez slaví vítězný gól Juventusu na hřišti AC Milán. | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili ve šlágru třetího kola italské ligy na hřišti AC Milán 1:0. Rozhodující branku vstřelil v 71. minutě Carlos Tévez. Duel byl výjimečný pro kouče Juventusu Massimiliana Allegriho, jenž do letošního ledna trénoval právě AC Milán a v sezoně 2010/2011 s ním získal ligový titul.

Na větší šance si fanoušci na San Siru museli počkat až do druhé části první půle. K nebezpečné hlavičce se dostal po Muntariho centru domácí Honda, Buffon byl ale připraven. Na druhé straně Abbiati, který v brance nahradil zraněného Diega Lópeze, musel zasahovat proti střelám Llorenteho a Pereyry, Marchisiův přízemní pokus skončil na tyči.

V 71. minutě otevřel skóre střelec dvou branek z úterního utkání Ligy mistrů proti Malmö (2:0) Tévez, kterého povedeným pasem do šance poslal Pogba. V 76. minutě vystřídal Poliho útočník Fernando Torres, a nastoupil tak ke svému prvnímu utkání v dresu AC Milán. K vyrovnání ale nepomohl, "Rossoneri" poprvé v sezoně ztratili body. Juventus zůstává stoprocentní.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Cesena - Empoli 2:2 (30. Marilungo, 32. Defrel - 55. Tavano z pen., 72. Rugani), AC Milán - Juventus Turín 0:1 (71. Tévez).

1. Juventus Turín 3 3 0 0 4:0 9
2. AS Řím 2 2 0 0 3:0 6
3. AC Milán 3 2 0 1 8:6 6
4. Inter Milán 2 1 1 0 7:0 4
5. Sampdoria Janov 2 1 1 0 3:1 4
6. Bergamo 2 1 1 0 2:1 4
Hellas Verona 2 1 1 0 2:1 4
8. Cesena 3 1 1 1 3:5 4