Citizens využili porážky United a jdou do čela

FOTO Kung-fu Čech a Ježíškové v dresech Arsenalu a ManCity
Hodně zajímavý a gólově bohatý program přinesla sobota ve 12. kole anglické Premier League. V osmi zápasech padlo 29 branek, ani jeden duel neskončil 0:0. Nejvíce branek viděli fanoušci na Emirates Stadium, kde Arsenal hostil v derby Tottenham, v jehož dresu přijel bývalý kanonýr Emanuel Adebayor.
A přestože v 10. minutě otevřel skóre zápasu, příliš si na hřišti radosti neužil. O osm minut později viděl za hrubý faul červenou kartu a zápas pro něj skončil...
...Navíc Arsenal přesilovku využil, zápas otočil a nakonec slavi vysoké vítězství 5:2.
Příliš povedené odpoledne nezažili ani fotbalisté Chelsea. Třetí tým soutěže prohrával od 10. minutě minuty na hřišti West Bromwiche po gólové hlavičce Longa.
17. 11. 2012 15:48
Chelsea nevyhrála už počtvrté v řadě.

Praha - Pět gólů nasázeli ve 12. kole Premier League fotbalisté Manchesteru City, kteří si smlsnuli na Aston Ville. Díky výhře 5:0 se Citizens posunuli do čela soutěže, protože měststký rival United prohrál 0:1 v Norwichi.

Historicky první porážku ve vzájemných zápasech připravil ´Rudým ďáblům´ přesnou hlavičkou Pilkington.

Svěřencům kouče Manciniho sice trvalo téměř celý poločas, než se gólově prosadili, po přestávce však spustili drtivou kanonádu, na níž se dvěma góly podíleli Agüero a Tévez, jednou se trefil Silva.

Už čtyři zápasy čeká na výhru Chelsea. Mužstvo brankáře Petra Čecha tentokrát ztratilo body proti West Bromwichi, na jehož hřišti prohrálo 1:2.

Arsenal otáčel, pomohlo mu vyloučení

Další divoký zápas mají za sebou fotbalisté Arsenalu. Po remíze 3:3 s Fulhamem tentokrát proti Tottenhamu nezaváhali a v londýnském derby svého městského rivala přestříleli 5:2.

Hráči Tottenhamu se přitom na Emirates Stadium ujali zásluhou Adebayora už v 10. minutě vedení, ovšem o chvíli později byl kanonýr "Kohoutů" vyloučen za ostrý skluz na Cazorlu a domácí dokázali přesilovku rychle využít.

V postupu tabulkou vzhůru pokračuje Liverpool, který díky jednoznačnému vítězství 3:0 nad Wiganem poskočil na jedenáctou příčku.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Arsenal - Tottenham 5:2
Branky: 24. Mertesacker, 42. Podolski, 45. Giroud, 60. Cazorla, 90.+1 Walcott - 10. Adebayor, 71. Bale

Liverpool - Wigan 3:0
Branky: 47. a 58. Suárez, 66. José Enrique

Manchester City - Aston Villa 5:0
Branky: 54. a 67. Agüero, 65. a 74. Tévez, 43. Silva

Newcastle - Swansea 1:2
Branky: 90.+2 Ba - 58. Michu, 87. De Guzmán

QPR - Southampton 1:3
Branky: 49. Hoilett - 23. Lambert, 45. Puncheon, 83. vlastní Ferdinand