Angličané trestali mírně. Bednář smí po skandálu hrát

Sport Sport, ČTK, Red Spo
12. 8. 2009 20:35
Roman Bednář dostal tříměsíční trest počítaný zpětně
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Ondřej Besperát

Birmingham - Český fotbalista Roman Bednář dostal za květnový drogový skandál od Anglické fotbalové federace (FA) trest na tři měsíce. Zákaz činnosti se však počítá zpětně od začátku aféry, tedy od 17. května.

Od pondělí tak může trojnásobný český reprezentant znovu hrát v druhé anglické lize za West Bromwich Albion. Klub z Birminghamu čekal na rozhodnutí FA stejně jako nový kouč di Matteo.

Šestadvacetiletý útočník byl v polovině května přistižen bulvárním listem News of the World při nákupu kokainu a marihuany.

Bednáře vyšetřovala i policie, ale nakonec dostal jen varování.

Čtěte dále: Bednář vyvázl s výstrahou. Za skandál nebude souzen

Nyní tak nic nebrání tomu, aby znovu hrál za West Bromwich, za který v minulé sezoně nastřílel šest branek, ale sestupu z první ligy nezabránil. Klub jej i přes aféru zapsal na soupisku a ponechal mu žádané číslo 9.

Navíc Bednářovi umožnil využívat tréninkové zázemí, jelikož během vyšetřování se nesměl připravovat s týmem.

Podle dnešního tiskového prohlášení klub nyní provede své vlastní interní vyšetřování tohoto případu, k němuž by mělo dojít v příštích několika dnech.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy