Jaroslav Bednář

Jaroslav Bednář

Český hokejový útočník se narodil 9. listopadu 1976. Momentálně působí v extraligovém týmu Slavie.

Za mateřskou Slavii naskočil do nejvyšší soutěže v sezoně 1994/95. V roce 1997 přestoupil do Sparty, sezonu dohrál v Plzni, pak se do Sparty vrátil. Poté odešel do Finska, kde hrál za Jyväskylä a IFK Helsinky (zde se stal nejlepším střelcem ligy).

V roce 2001 jej draftovalo Los Angeles, a tak odešel do zámoří. Více než v NHL však hrál na farmě. Po dvou letech byl vyměněn na Floridu, ovšem odtamtud záhy odešel do ruského Omsku, s nímž vyhrál titul.

V roce 2005 se vrátil do Slavie, které v roce 2008 výrazně dopomohl k titulu. V následující sezoně vyhrál kanadské bodování soutěže a nasbíral také nejvíce asistencí. V roce 2009 na delší dobu z extraligy odešel. Jednu sezonu strávil v KHL v týmu Nižného Novgorodu. Poté se přestěhoval do Švýcarska, kde válel za Davos, Lugano a Bern. V roce 2013 zakotvil ve Slavii.

S reprezentací byl na dvou světových šampionátech, z roku 2006 má stříbro.

Bednář ukončil hokejovou kariéru

Vicemistr světa z roku 2006 Jaroslav Bednář ukončil hokejovou kariéru. Čtyřiačtyřicetiletý útočník hrál naposledy první ligu za pražskou Slavii. S hráčskou dráhou se rozloučil i další útočník červenobílých Marek Tomica, který bude v klubu kondičním trenérem.

Bednář se vrátil do Slavie, s kterou v roce 2008 vyhrál extraligu a také jí dvakrát pomohl do finále, před touto sezonou. "Potěšilo mě, že jsem dostal možnost si za Slavii ještě zahrát. I když jsem nevěděl, jestli na to budu stačit. Byl bych býval rád i za jeden zápas, abych mohl říct, že jsem kariéru začal i zakončil ve Slavii. Nakonec jich bylo přes dvacet a já jsem si to ohromně užíval," uvedl na klubovém webu.

Pokračovat