Bednář vyvázl s výstrahou. Za skandál nebude souzen

ČTK ČTK, Red Spo
24. 6. 2009 12:55
Útočník byl přistižen při nákupu kokainu a marihuany
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Ondřej Besperát

Londýn - Bez trestu vyšel z kokainové aféry český fotbalista Roman Bednář, jemuž britská policie udělila jen výstrahu.

Znamená to, že proti němu nebude vedeno soudní řízení.

Šestadvacetiletý útočník West Bromwiche byl minulý měsíc přistižen bulvárním listem News of the World, jak si od dealera pořizuje za 400 liber kokain a za dalších 20 liber marihuanu.

Čtěte také: Bednáře zvolili ´loserem´. Musí pryč, soudí v Anglii

Minulý týden v pátek jej policie zadržela pro přechovávání malého množství drog.

"Policie mu udělila oficiální výstrahu a žádné další kroky činit již nebude," oznámil listu Birmingham Mail policejní mluvčí.

Fotbalová situace českého hráče je však velmi nejistá. Klub jej po vypuknutí aféry suspendoval a sám se pustil do vyšetřování případu.

Navíc po sestupu z Premier League není finanční situace West Bromwiche ideální a přistoupí k úsporným opatřením. Disciplinární trest může Bednář dostat i od anglické Fotbalové asociace.

Bednář byl i v hledáčku dočasného kouče české reprezentace Františka Straky. Ten však hráčovo chování ostře odsoudil a k přípravnému duelu proti Maltě jej nenominoval.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Miami po druhém pozitivním testu v týmu uzavřelo své centrum

Basketbalový klub Miami Heat uzavřel své tréninkové centrum poté, co měl jeho druhý hráč pozitivní test na koronavirus. Minulý týden informoval o nákaze Derrick Jones Jr., jméno druhého hráče zveřejněno nebylo. Podle listu Miami Herald se však počítá s jeho účastí při restartu NBA.

Mužstvo Heat už nehodlá trénovat v Miami před cestou do Orlanda, kde se má sezona zámořské ligy dohrát. Soutěž pro 22 týmů v uzavřeném komplexu Disney Worldu začne 30. července. Miami odehraje první zápas 1. srpna proti Denveru.

V minulých týdnech uzavřely kvůli odhaleným případům nákazy covidem-19 svá tréninková centra také Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn Nets.

Zdroj: ČTK
Další zprávy