AC Milán je v lize po třech kolech stále bez výhry

AC Milán - Udine 1:1, Juventus Turín - Boloňa 1:1
Bod Udine zajistil Antonio Di Natale
Bod Udine zajistil Antonio Di Natale | Foto: Reuters

Řím - Obhájce titulu AC Milán nedokázal v italské fotbalové lize ani na třetí pokus zvítězit.

Nejbližší soupeř Plzně ve skupině Ligy mistrů doma remizoval 1:1 s Udine a zůstal se svým městským rivalem Interem v dolní polovině tabulky.

Dosud stoprocentně úspěšné Udine poslal na San Siru do vedení ve 29. minutě nejlepší střelec Serie A z posledních dvou let Antonio Di Natale, který potrestal hrubou chybu domácího brankáře Christiana Abbiatiho.

Inter Milán prohrál i s nováčkem Serie A Novarou 1:3

"Rossoneri" dokázali vyrovnat v 64. minutě, kdy se v jejich dresu poprvé trefil teprve osmnáctiletý Stephan El Shaarawy. Letní ofenzivní posila z Janova už po dvaceti minutách vystřídala zraněného brazilského útočníka Alexandra Pata.

První bodové ztráty v sezoně utrpěly vedle Udine také Juventus Turín, Neapol a Cagliari.

Oslabený Juventus doma remizoval s Boloňou 1:1. "Starou dámu" poslal do vedení premiérovým gólem v klubu Mirko Vučinič, ale bývalý útočník AS Řím byl ještě před přestávkou po druhé žluté kartě vyloučen.

Neapol podlehla ve Veroně 0:1 Chievu, na jehož lavičce přihlížel první výhře týmu v sezoně bývalý sparťanský záložník Kamil Vacek. Cagliari podlehlo 2:3 Palermu.