FC Zbrojovka Brno

Zbrojovka v MOL Cupu udolala Jihlavu gólem z 87. minuty

Fotbalisté Zbrojovky Brno postoupili do osmifinále domácího poháru. Nováček nejvyšší soutěže ve 3. kole MOL Cupu na svém hřišti vydřel vítězství 1:0 nad druholigovou Jihlavou až gólem střídajícího Šimona Šumbery z 87. minuty.

Domácí si první velkou šanci vypracovali v 50. minutě, ale Štepanovský v dobré pozici nepřekonal brankáře Lancmana. Jeho protějšek Floder pak několikrát podržel brněnský tým. Těsně před koncem zápas rozhodl Šumbera tečovanou střelou.

Svěřenci trenéra Miloslava Machálka si částečně spravili chuť po nepovedeném vstupu do sezony první ligy, v níž jsou po šesti kolech poslední v tabulce s jedním bodem a 17 inkasovanými brankami.

Fotbalisté Zbrojovky snížili ztrátu na vedoucí Pardubice na jeden bod

Fotbalisté Brna v 26. kole druhé ligy vydřeli vítězství 1:0 ve Varnsdorfu a na druhém místě tabulky ztrácejí jediný bod na vedoucí Pardubice, které ale mají zápas k dobru. Střeleckou formu z posledních zápasů potvrdila Dukla a po výhře 4:0 nad posledními Vítkovicemi se Pražané posunuli na třetí příčku.

Brno roli favorita na hřišti o záchranu bojujícího týmu potvrdilo až v závěru. O jedinou branku utkání se v 86. minutě postaral Jan Hladík. Zatímco Zbrojovka díky výhře snížila ztrátu na první příčku, která jako jediná zaručuje přímý postup do nejvyšší soutěže, Varnsdorf po sérii pěti zápasů bez vítězství dělí od pásma sestupu dva body.

Brnu patří druhé místo s náskokem deseti bodů před Duklou, která proti posledním Vítkovicím potvrdila střeleckou formu. Domácí na Julisce vyhráli 4:0, připsali si třetí vítězství za sebou a navíc během této úspěšné série pokaždé dali v utkání minimálně tři branky.

Dukla drží poslední místo zaručující start v baráži s náskokem dvou bodů před Žižkovem, jenž má však o zápas méně. O další dva body zpět je po dnešní výhře 4:0 nad Vyšehradem pátá Jihlava. Dva góly Vysočiny dal Klobása a s třinácti góly se dělí o vedení v tabulce střelců s Matějkou z Ústí, jenž pomohl Severočechům dvěma zásahy k remíze 3:3 v Chrudimi.

Po dvou porážkách zabral předposlední Sokolov a uspěl 3:1 na hřišti deváté Líšně. Patnáctí Západočeši tak využili špatné formy čtrnáctého Varnsdorfu a na severočeský celek, který je těsně nad hranicí sestupu, ztrácejí čtyři kola před koncem dva body.