Brněnské derby skončilo dramatem. Hráč bránil pořadatele před útokem, dostal červenou

Aktualizováno 22. 8. 2021 14:09
Dramatický konec přinesl souboj druholigových týmů z Brna. Za stavu 1:1 zápasu mezi Líšní a Zbrojovkou vnikli na hřiště fanoušci a jeden z nich se pustil kopanci do pořadatelů. Do kravaty jej chytil útočník domácích Jan Silný a povalil agresora na zem. Od rozhodčího Radka Dubravského za to uviděl červenou kartu. Zbrojovka pak využila přesilovku a zvítězila 2:1.
Hráči SK Líšeň
Hráči SK Líšeň | Foto: ČTK

Silný už předtím v zápase viděl žlutou kartu za to, že protihráče strhl při rozvíjející se akci k zemi. Pak dostal po incidentu ze 79. minuty rovnou červenou.

"Hrubé nesportovní chování. V přerušené hře fyzicky napadl na hrací ploše jinou osobu - diváka hostů. Chytl diváka silou do kravaty a strhl ho na zem," uvedl rozhodčí Dubravský do zápisu o utkání.

Za Silného se nepostavil ani trenér Milan Valachovič.

"Totální zkrat našeho útočníka, nemá tam vůbec co dělat. Nechá se vyloučit a zápas pak dohráváme sedmnáct minut i s nastavením o deseti. Dostane takového flastra a uvažuji, že ho odtud vyhodím. To si nemůže dovolit," citoval Brněnský deník trenéra Líšně.

Naopak útočník Jan Hladík se vyloučeného protihráče zastal a upozornil, že fanoušek kopal staršího pořadatele. "Já pro ten moment pochopení mám. Je škoda, že to nezvládl někdo z pořadatelů. 'Silňas' se tak za mě zachoval jako chlap," citoval Hladíka iDNES.cz.

Hosty poslal v Líšni krátce po přestávce do vedení z otočky Hladík, ale v 56. minutě srovnal ve skluzu Ševčík. Zdálo se, že derby směřuje k remíze, ale v 78. minutě vtrhlo na trávník několik fanoušků Zbrojovky.

Domácí útočník Silný jednoho z nich chytil kolem krku a srazil ho na zem. Rozhodčí Dubravský ho za hrubé nesportovní chování vyloučil a přesilovku využil v druhé minutě nastavení Řezníček, jenž hlavičkou rozhodl. Dal svůj pátý gól za poslední dvě kola.

Ve druhém dopoledním utkání remizoval Žižkov s Ústím nad Labem bez branek. Severočeši si v druhé lize připsali třetí nerozhodný výsledek po sobě a patří jim v tabulce 10. místo. Viktoria je šestá.

5. kolo druhé fotbalové ligy:

Líšeň - Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)

Branky: 56. Ševčík - 49. Hladík, 90.+2 Řezníček. Rozhodčí: Dubravský - Dresler, Bureš. ŽK: Silný, Otrísal, Kučera, Málek, Lutonský - Endl, Čermák, Hladík, Řezníček. ČK: 79. Silný. Diváci: 1985.