Noví trenéři výhru nepřinesli. Příbram remizovala se Zbrojovkou, Karviná opět padla

20. 3. 2021 16:23
Fotbalisté Příbrami při ligové premiéře trenéra Jozefa Valachoviče remizovali v 24. kole nejvyšší soutěže s Brnem 1:1. V záchranářském souboji vedli od 28. minuty zásluhou Jiřího Texla hosté, za domácí srovnal v 55. minutě Radek Voltr. V druhém sobotním duelu prohrála Karviná s Olomoucí gólem Pabla Gonzáleze 0:1.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Růsek šanci na tři body zahodil

Středočeši nevyhráli v lize třináctý duel za sebou a zůstali poslední. Šestnáctá Zbrojovka čeká na vítězství sedm kol a na první nesestupovou příčku ztrácí čtyři body, Příbram o tři víc.

Valachovič nahradil v pondělí odvolaného Horvátha, který skončil po debaklech na Spartě (0:4) a v Ostravě (0:5). Trenérská změna však na domácích nebyla v prvním poločase příliš znát.

V 17. minutě dostali hosté po Pachlopníkově trefě míč do příbramské branky. Téměř pětiminutové zkoumání u videa však odhalilo, že gólu předcházel ofsajd, a proto nemohl být uznán.

O 11 minut později přišel Pachlopníkův trestný kop z levé strany a příbramský obránce Nový, který nastoupil do 100. ligového duelu, ho hlavou nešťastně prodloužil na zadní tyč na zakončujícího Texla. Záložník Zbrojovky se trefil v lize poprvé od října 2018.

Až poté se domácí přece jen trochu zvedli, v závěru poločasu se několikrát pokusili ohrozit brněnskou branku, ale chyběla důraznější koncovka.

Po přestávce se ukázala jiná Příbram a výsledkem bylo v 55. minutě vyrovnání. Pilíkův roh přizvedl hlavou Nový a z bezprostřední blízkosti se prosadil Voltr. Domácí skórovali v lize po 343 minutách.

O devět minut později mohli domácí dokonat obrat, jenže skvělou Cmiljanovičovu ránu bez přípravy dokázal brankář Berkovec vyrazit na roh.

Oba týmy se po zbytek zápasu při vědomí tabulkového postavení vrhly do útočení a na obou stranách přišly slibné šance, ale gólmani kralovali. Příbramský Šiman vyrazil dvě rány Reitera, který si rovněž připsal 100. ligový start, a jednu Moravce. Vzápětí se řítil sám na branku Antwi, ale Berkovec se překvapit nenechal.

Hosté mohli v závěru rozhodnout, ale dvě velké šance neproměnili. Rozhodnutí měl na hlavě minutu před koncem Růsek, ale střídající brněnský útočník ve výborné pozici branku minul. Zbrojovka nepodlehla Příbrami v nejvyšší soutěži pošesté za sebou.

Olomouc vyhrála v Karviné

Olomouce zvítězila v Karviné 1:0 díky brance Pabla Gonzáleze z 83. minuty. Sigma vyhrála venku v nejvyšší soutěži po osmi utkáních a poprvé od září. V neúplné tabulce se bodově dotáhla na sedmou Ostravu a navíc má k dobru odložený duel se Slováckem. Slezané, které po úterním odvolání trenéra Juraje Jarábka dočasně vedou Petr Mašlej a Marek Bielan, nezvítězili v šestém kole po sobě a zůstali třináctí.

Domácí udělali změnu v brance, Bolka vystřídal Ciupa, který musel být hned od úvodních minut proti aktivnějším Hanákům ve střehu. Při Hálově střele však míč nakonec napodruhé zkrotil a zaváhání nedopustil ani po pozdější Yunisově hlavičce.

Karviná spoléhala na rychlé brejky, ale častokrát je nedokázala úspěšně dotáhnout. V úvodní půlhodině tak byli nadále nebezpečnější spíše hosté jako při střele Radka Látala. Ta se však mezi tři tyče nevešla. Úspěch později nepřinesl ani přímý kop Gonzáleze a dorážející Hála.

Domácí převzali iniciativu až v posledních pěti minutách úvodní části, ale Sinjavského střelu dobře srazil bránící Hubník a proti následné střele Čmelíka zasáhl pozorný gólman Mandous. Na bezbrankovém stavu do přestávky nezměnil nic ani Hálův pád v pokutovém území po kontaktu s bránícím soupeřem.

Začátek druhé půle se povedl opět lépe Sigmě, která si vypracovala sérii rohových kopů. Z nich se ale neprosadila a po rychle rozehraném autu se na druhé straně ocitl v dobré střelecké pozici Herc, jeho pokus však srazila olomoucká obrana na roh.

Rozhodnutí přišlo sedm minut před koncem hrací doby, kdy si na Yunisův centr naběhl González a ve skluzu dopravil míč do sítě. Španělský záložník vstřelil svůj šestý gól v ligové sezoně a upevnil si pozici nejlepšího střelce týmu.

Na šesté jarní ligové porážce Karviné nic nezměnil ani závěrečný pokus o tlak, který však žádnou vyloženou příležitost nepřinesl. Olomouc neprohrála v nejvyšší soutěži se Slezany ani v devátém utkání.

24. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)

Branky: 55. Voltr - 28. Texl. Rozhodčí: Ginzel - Vlček, Antoníček - Hrubeš (video). ŽK: Rezek, O. Kingue, Nový - Záhumenský. Bez diváků.

Sestavy:

Příbram: Šiman - Nový, Kvída, O. Kingue, Cmiljanovič - Tregler - Pilík, Zorvan (86. S. Kingue), Rezek, Antwi (80. Vávra) - Voltr (86. Dočekal). Trenér: Valachovič.

Brno: Berkovec - Endl, Pernica, Gajič - Moravec, Pachlopník (82. Hladík), Bariš, Texl, Záhumenský - Fila (67. Růsek), Fousek (67. Reiter). Trenér: Dostálek.

MFK Karviná - Sigma Olomouc 0:1 (0:0)

Branka: 83. González. Rozhodčí: Zelinka - Hock, Kříž - Denev (video). ŽK: Qose - Breite, Hubník, Radek Látal, Mandous. Bez diváků.

Sestavy:

Karviná: Ciupa - Jursa, Santos, Mangabeira, Bartošák - Smrž (87. Haša), Herc (87. Šindelář) - Čmelík (69. Pereira), Mikuš (77. Qose), Sinjavskij (69. Mazáň) - Papadopulos. Trenér: Mašlej.

Olomouc: Mandous - Radek Látal, Beneš, Hubník, Zmrzlý - González (84. Zahradníček), Breite, Houska (89. Šterba), Daněk (69. Chytil), Hála (69. Mihalík) - Yunis (89. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.