Limberský dal gól Plzni, ale Domažlice favorita nezaskočily

3. 7. 2021 14:12
Fotbalisté Plzně porazili třetiligové Domažlice v sestavě s bývalou oporou Viktorie Davidem Limberským 4:2 a vyhráli i třetí přípravné utkání. Jablonec zdolal Varnsdorf 2:0, Liberec si poradil s rezervou pražské Sparty 3:1 a Mladá Boleslav zvítězila nad jiným druholigovým soupeřem Příbramí 2:0.
David Limberský v obranném zákroku
David Limberský v obranném zákroku | Foto: FCVP/Ladislav Nussbauer

Plzni se už v sedmé minutě zranil záložník Kalvach. V zápase hraném na 4×30 minut se dvakrát za Viktorii prosadil z pokutového kopu Chorý, po jednom gólu přidali Beauguel s Matějkou. Také bývalý dlouholetý hráč Plzně Limberský, který klub opustil po minulé sezoně, se prosadil z penalty.

Výhru Jablonce, který ve středu podlehl druholigovým Drážďanům 1:3, zařídili Martinec s Kratochvílem. "V pátek měli kluci hodně vydatný trénink, hodně se běhalo, takže je bolely nohy. Dneska toho měli dost. Rozložili jsme síly na všechny hráče, protože v pátek dostali hodně do těla. Ale myslím si, že zápas splnil účel, dali jsme dva góly," citoval web Jablonce asistenta trenéra Zdeňka Kluckého.

Liberec zvítězil ve třetím ze čtyř přípravných duelů. Proti sparťanskému B-týmu se dvakrát mezi střelce zapsal Nečas a jednou Faško. Mladá Boleslav porazila Příbram 2:0 po trefách Skaláka z penalty a Píchala.

Olomouc díky dvěma gólům Daňka v rozmezí jediné minuty porazila Brno 2:0. "V první řadě bych dnes ohodnotil kvalitu práce. Jsme totiž ve druhém týdnu přípravy, ale kondičně jsme to dnes zvládli a celých 90 minut jsme byli aktivní. Po celý zápas jsme vydrželi v dobrém tempu, někdy nám sice vázla souhra, na druhou stranu si ale myslím, že jsme si vytvořili dost příležitostí. Jsme spokojení s výsledkem i předvedenou hrou," prohlásil kouč Sigmy Václav Jílek. Jeho svěřenci dnes ještě nastoupí proti slovenské Seredi.

Bohemians 1905 porazili Teplice 2:0. O branky Pražanů se postarali Koubek a Hronek. Týmy se spolu dnes utkají ještě jednou.

Ostrava si poradila s druholigovým Prostějovem 3:0. Dvě trefy zaznamenala nová posila Budínský, trefil se i Kuzmanovič. Karviná porazila ve slezském derby Opavu díky Kychovi 1:0.

Nováček nejvyšší soutěže Hradec Králové po Bohemians 1905 zdolal i třetiligový Písek 4:0. Dvakrát skóroval Dvořák, z toho jednou z pokutového kopu. Další zásahy přidali Kubala a Vlkanova.

České Budějovice podlehly druholigovému Táborsku 1:2. Jediný zásah Dynama zařídil Brandner. Zlín remizoval s Trenčínem 1:1.

Přípravná fotbalové utkání:

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)

Branky: 34. a 35. Daněk.

Sestava Olomouce: Macík (61. Stoppen) - Almeida, Hubník, Beneš, Vepřek - Sedlák, Breite - Hála (76. Matoušek), Daněk, Zifčák (46. Chytil) - Nešpor (61. Fiala). Trenér: Jílek.

SFC Opava - MFK Karviná 0:1 (0:0)

Branka: 79. Zych.

Sestava Karviné: Bolek - Křapka, Santos, Dramé, Bartošák - Mangabeira, Nešický - Mikuš, Čmelík, Sinjavskij - Svoboda. Trenér: Weber.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:2)

Branky: 5. Koubek, 15. Hronek.

Sestavy:

Teplice: Němeček - Vondrášek, Mazuch, Hasil, Hyčka - Jukl - Kodad, Trubač, Štursa, Moulis - Mareš. Trenér: R. Kučera.

Bohemians: Valeš - Lehovec, Ljovin, Hronek, Kovařík, Osmančík, Kadlec, Krch, Vacek, Necid, Koubek. Trenér: Klusáček.

Baník Ostrava - 1. SK Prostějov 3:0 (1:0)

Branky: 70. a 78. Budínský, 35. Kuzmanovič.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Murin - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Buchta, Kaloč, Kuzmanovič, Tetour, Potočný - Zajíc.

II. poločas: Hrubý - Sor, Jánoš, Harušťák, Sanneh, Klíma, Svozil, Budínský, Granečný, De Azevedo, Almási. Trenér: Daněk.

FK Jablonec - FK Varnsdorf 2:0 (1:0)

Branky: 22. Martinec, 75. Kratochvíl.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Hrubý - Štěpánek, Martinec, Kubista, Surzyn - Považanec - Pleštil, Pilař, Smejkal, Werani - Doležal.

II. poločas: Hanuš - Holík, Martinec, Kubista, Krob - Hübschman - Haitl, Vaníček, Kratochvíl, Malínský - Doležal. Trenér: Rada.

FC Táborsko - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 41. Boula, 52. Icha - 51. Brandner.

Sestava Č. Budějovic: Šípoš - Čolič, Talověrov, Králik, Skovajsa - Hora, Hellebrand, Tolno, Javorek, Valenta - Škoda. Trenér: Horejš.

Viktoria Plzeň - Jiskra Domažlice 4:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky: 67. a 76. Chorý, 38. Beauguel, 103. Matějka - 71. Limberský, 82. Mužík.

Sestava Plzně:

I. a II. čtvrtina: Staněk - Havel, Kaša, Pernica, Falta - Bucha, Kalvach (7. Ndiaye), Čermák - Ba Loua, Beauguel, Kopic.

III. a IV. čtvrtina: Staněk - Koželuh, Janošek, Gabriel, Hybš - Hlavatý, Ndiaye (74. Káčer), Matějka - Pachlopník, Chorý, Mosquera. Trenér: Bílek.

FC Písek - FC Hradec Králové 0:4 (0:2)

Branky: Dvořák 2 (jedna z pen.), Kubala, Vlkanova.

Sestava Hr. Králové: Fendrich - Mejdr, Klíma, Leibl, Urma - Donát, Soukeník - Záviška, Kateřiňák, Rezek - Kubala. Trenér: Koubek.

Slovan Liberec - Sparta Praha B 3:1 (2:1)

Branky: 14. a 48. Nečas, 45. Faško - 37. Sejk.

Sestava Liberce: Vliegen - Fukala, Lehoczki, Chaluš, Mikula - Gebre Selassie, Nečas, Faško - Bína, Rabušic, Matoušek. Trenér: Hoftych.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 27. Skalák z pen., 76. Píchal.

Sestava M. Boleslavi:

I. poločas: Šeda - D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Dancák, Matějovský - Skalák, Ladra, Jurásek - Mešanovič.

II. poločas: Halouska - M. Douděra, Šimek, Plechatý, Preisler - D. Mašek, Smrž - Píchal, L. Mašek, Hönig - Mužík. Trenér: Jarolím.

Fastav Zlín - AS Trenčín 1:1 (0:0)

Branky: 72. Reiter - 65. Kmeť.

Sestava Zlína:

I. poločas: Šiška - Vraštil, Kolář, Simerský, Nečas - Hrdlička, Tkáč, Hlinka, Drame, Pedrito, Bobčík.

II. poločas: Dostál - Fillo, Cedidla, Procházka, Nečas - Dramé, Hrubý, Cabadaj, Čanturišvili - Janetzký, Poznar. Trenér: Jelínek.