Další zaváhání. Vedoucí Barcelona v lize podruhé za sebou remizovala 0:0

Aktualizováno 16. 4. 2023 21:03
Vedoucí Barcelona ve španělské fotbalové lize remizovala na hřišti zachraňujícího se Getafe 0:0. Katalánci uhráli bezbrankový výsledek podruhé za sebou, v minulém kole ztratili dva body v domácím utkání s Gironou. Na druhý Real Madrid má Barcelona devět kol před koncem náskok 11 bodů. Getafe je v neúplné tabulce čtyři body od sestupového pásma.
Raphinha a Robert Lewandowski při zápase Barcelony proti Getafe.
Raphinha a Robert Lewandowski při zápase Barcelony proti Getafe. | Foto: Reuters

Antoine Griezmann dvěma góly rozhodl o výhře Atlética Madrid nad Almeríou 2:1. Jeho tým vyhrál šestý ligový zápas v řadě a šňůru bez porážky protáhl na 13 utkání.

Griezmann se prosadil už po pěti minutách z bezprostřední blízkosti hlavou. Almería vyrovnala ve 37. minutě, když si střelu Babtistaa srazil do vlastní sítě obránce Giménez. Radost hostů však netrvala dlouho, o šest minut později udeřil znovu Griezmann. S 11 góly je nejlepším střelcem Atlética v sezoně, má o branku víc než Álvaro Morata.

Atlético ztrácí 13 bodů na vedoucí Barcelonu, s kterou se utká v příštím kole.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Girona - Elche 2:0 (45. Castellanos, 70. Romeu), Getafe - FC Barcelona 0:0, Atlético Madrid - Almería 2:1 (5. a 44. Griezmann - 37. vlastní Giménez),

21:00 Valencie - FC Sevilla.

1. FC Barcelona 29 23 4 2 53:9 73
2. Real Madrid 29 19 5 5 61:24 62
3. Atlético Madrid 29 18 6 5 47:21 60
4. San Sebastian 29 15 6 8 37:28 51
5. Betis Sevilla 29 14 6 9 37:30 48
6. Villarreal 29 14 5 10 38:28 47
7. Bilbao 29 12 7 10 40:29 43