Benzema dokonal v nastavení velký obrat Realu v Seville

17. 4. 2022 23:06
Fotbalisté Realu Madrid ve šlágru 32. kola španělské ligy na hřišti Sevilly smazali dvougólové poločasové manko a po velkém obratu zvítězili 3:2.
Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

Vítěznou trefu dal ve druhé minutě nastavení nejlepší ligový střelec Karim Benzema. "Bílý balet" vede soutěž o 15 bodů před trojicí pronásledovatelů Barcelonou, Atléticem a právě Sevillou. Atlético i v oslabení udolalo 2:1 Espaňol, v osmé minutě nastavení rozhodl z penalty svým druhým gólem v utkání Yannick Carrasco. Obhájci titulu zvýšili na čtvrtém místě náskok před pátým Betisem Sevilla na tři body.

Sevilla se ujala vedení v 21. minutě, kdy se před Rakitičovou střelou z přímého kopu rozestoupila zeď bránících hráčů a brankář Courtois byl bez šance. O čtyři minuty později navíc zakončil pohlednou akci Lamela.

Po změně stran ale snížil střídající Rodrygo a v 83. minutě po další Carvajalově asistenci srovnal Nacho. Obrat dokonal v nastavení Benzema, který zužitkoval střelou z malého vápna Rodrygovu zpětnou přihrávku. Andaluský celek tak prodloužil čekání na výhru ve vzájemných zápasech na sedm duelů a ztratil v boji o druhé místo. Tomu je nejblíž Barcelona, která má oproti všem konkurentům dva zápasy k dobru.

V utkání Atlética s Espaňolem přišel hrdina zápasu Carrasco na hřiště po poločasové pauze a v 52. minutě z úhlu otevřel skóre střelou na přední tyč. O dvacet minut později byl ale vyloučen po druhé žluté kartě Kondogbia a Espaňol srovnal z následné standardní situace. De Tomás vypálil na stranu, kde stál připravený Oblak, slovinský gólman ale zachyboval a propustil míč do branky.

Atlético ale přece jen ukončilo třízápasové čekání na výhru. V závěru nastavení zahrál právě De Tomás ve vápně rukou a Carrasco z poslední akce utkání rozhodl. "Colchoneros" vybojovali trefami po 90. minutě už deset bodů, v této sezoně La Ligy nemá žádný tým lepší bilanci.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo: Granada - Levante 1:4 (90.+2 Collado - 17. Gómez, 56. Morales z pen., 77. Malsa, 90.+5 Soldado), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 2:1 (52. a 90.+8 z pen. Carrasco - 74. De Tomás), Bilbao - Vigo 0:2 (11. Aspas, 37. Beltrán), FC Sevilla - Real Madrid 2:3 (21. Rakitič, 25. Lamela - 50. Rodrygo, 83. Nacho, 90.+2 Benzema).

1. Real Madrid 32 23 6 3 66:28 75
2. FC Barcelona 30 17 9 4 60:31 60
3. FC Sevilla 32 16 12 4 46:25 60
4. Atlético Madrid 32 18 6 8 59:39 60
5. Betis Sevilla 32 17 6 9 56:37 57
6. San Sebastian 32 15 10 7 32:30 55
7. Villarreal 32 13 10 9 51:31 49
8. Bilbao 32 11 12 9 36:32 45