Češi ve štafetě vyhořeli. Vítězství Němců před Nory zařídil v cílové rovince Simon Schemp

Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 21. 1. 2017 16:53
V italské Anterselvě se ve štafetě nejlépe vedlo reprezentaci Německa, která zvítězila zásluhou finišmana Simona Schempa, který předčil Nora Emila Hegle Svendsena v cílové rovince. Třetí skončili Rusové. Alespoň třináctou příčku pro českou reprezentaci zachránil finišman Michal Krčmář.

Anterselva - Biatlonisté Ondřej Moravec, Adam Václavík, Michal Šlesingr a Michal Krčmář obsadili ve štafetě Světového poháru v Anterselvě třinácté místo. Václavík musel na druhém úseku po střelbě vestoje na dvě trestná kola a český tým nakonec zaostal o čtyři minuty za vítězným Německem.

O prvenství Německa rozhodl Simon Schempp, který ve fotofiniši porazil o desetinu sekundy Nora Emila Hegleho Svendsena. Třetí skončilo Rusko.

"Všechny členy trápila špatná střelba, i když podmínky byly takřka ideální. Úplně se to nepovedlo," řekl trenér Michael Málek v České televizi.

Moravec nevyrazil do závodu úplně šťastně. Na trati neodhadl soupeře před sebou a ten ho bodl hůlkou pod ret. "Cítil jsem pak, že to napuchá. Stane se," řekl Moravec. Před střelbou vestoje se navíc potýkal se vzpříčenou nábojnicí. "Trošku jsem s tím bojoval a rozhodilo mě to. Měl jsem trošku den blbec," posteskl si.

Ztrátu nabral Václavík na druhém úseku. První část i střelbu vleže zvládl ještě dobře, ale vestoje netrefil dva terče ani náhradními náboji a jel dvě trestná kola. "Vstoje přišel malinko třes, s kterým jsem se nepopral dobře. Dvě kola jsou tragédie," řekl Václavík. Šlesingrovi předával jako sedmnáctý s minutovou ztrátou na 16. místo.

Šlesingr s Krčmářem vzhledem ke ztrátě a nedělnímu závodu s hromadným startem nejeli naplno. Krčmář v závěru alespoň posunul tým z 15. na 13. místo.

Češi hledají pro únorové mistrovství světa v Hochfilzenu k Moravcovi, Šlesingrovi a Krčmářovi čtvrtého člena štafety. V Ruhpoldingu jel druhý úsek Jaroslav Soukup, který po střelbě vleže musel na jedno trestné kolo. Přesto tam dojeli čeští biatlonisté pátí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 1 hodinou

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 1 hodinou

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 2 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy