Češi ve štafetě vyhořeli. Vítězství Němců před Nory zařídil v cílové rovince Simon Schemp

Adam Václavík zaváhal při střelbě ve stoje a musel na dvě trestná kola.
Před úřadující vítězku seriálu se nečekaně dostala Němka Nadine Horchlerová, druhá skončila její krajanka Laura Dahlmeierová.
Koukalové v této sezony závody s hromadným startem vycházejí parádně. V Novém Městě na Moravě a v Oberhofu vyhrála a nyní jí utekl triumf o osm sekund.
Po první polovině závodu přitom jela Koukalová až devatenáctá, protože na první i druhé střelbě vleže jednou minula a musela jet trestná kola.
Stojky ale zvládla perfektně. Po té první čisté se posunula na šesté místo a po druhé už byla první.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 21. 1. 2017 16:53
V italské Anterselvě se ve štafetě nejlépe vedlo reprezentaci Německa, která zvítězila zásluhou finišmana Simona Schempa, který předčil Nora Emila Hegle Svendsena v cílové rovince. Třetí skončili Rusové. Alespoň třináctou příčku pro českou reprezentaci zachránil finišman Michal Krčmář.

Anterselva - Biatlonisté Ondřej Moravec, Adam Václavík, Michal Šlesingr a Michal Krčmář obsadili ve štafetě Světového poháru v Anterselvě třinácté místo. Václavík musel na druhém úseku po střelbě vestoje na dvě trestná kola a český tým nakonec zaostal o čtyři minuty za vítězným Německem.

O prvenství Německa rozhodl Simon Schempp, který ve fotofiniši porazil o desetinu sekundy Nora Emila Hegleho Svendsena. Třetí skončilo Rusko.

"Všechny členy trápila špatná střelba, i když podmínky byly takřka ideální. Úplně se to nepovedlo," řekl trenér Michael Málek v České televizi.

Moravec nevyrazil do závodu úplně šťastně. Na trati neodhadl soupeře před sebou a ten ho bodl hůlkou pod ret. "Cítil jsem pak, že to napuchá. Stane se," řekl Moravec. Před střelbou vestoje se navíc potýkal se vzpříčenou nábojnicí. "Trošku jsem s tím bojoval a rozhodilo mě to. Měl jsem trošku den blbec," posteskl si.

Ztrátu nabral Václavík na druhém úseku. První část i střelbu vleže zvládl ještě dobře, ale vestoje netrefil dva terče ani náhradními náboji a jel dvě trestná kola. "Vstoje přišel malinko třes, s kterým jsem se nepopral dobře. Dvě kola jsou tragédie," řekl Václavík. Šlesingrovi předával jako sedmnáctý s minutovou ztrátou na 16. místo.

Šlesingr s Krčmářem vzhledem ke ztrátě a nedělnímu závodu s hromadným startem nejeli naplno. Krčmář v závěru alespoň posunul tým z 15. na 13. místo.

Češi hledají pro únorové mistrovství světa v Hochfilzenu k Moravcovi, Šlesingrovi a Krčmářovi čtvrtého člena štafety. V Ruhpoldingu jel druhý úsek Jaroslav Soukup, který po střelbě vleže musel na jedno trestné kolo. Přesto tam dojeli čeští biatlonisté pátí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy