Krčmář i v Anterselvě drží český prapor. Doběhl v desítce, ostatní vyhořeli

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 1. 2017 15:47
Vytrvalostní závod biatlonistů v italské Anterselvě ovládl Rus Anton Šipulin před Francouzem Martinem Fourcadem a Ukrajincem Sergejem Semenovem. Na vynikajícím osmém místě doběhl s jedinou střeleckou chybou Michal Krčmář. Z ostatních Čechů bodoval už jen Jaroslav Soukup na 40. pozici.
Michal Krčmář.
Michal Krčmář. | Foto: Petr Slavík, Český biatlon

Anterselva - Biatlonista Michal Krčmář skončil osmý ve vytrvalostním závodu Světového poháru v italské Anterselvě a posedmé v sezoně se vešel do elitní desítky. K tomu mu pomohla jen jedna chyba z dvaceti ran na střelnici. Zvítězil Rus Anton Šipulin o 41 vteřin před lídrem sezony Martinem Fourcadem z Francie, třetí skončil ukrajinský závodník Sergej Semenov.

Z českých reprezentantů už bodoval jen čtyřicátý Jaroslav Soukup. Ondřej Moravec dojel po čtyřech chybách 57., Adam Václavík 70. a Michal Šlesingr, který měl po sedmi nepřesných ranách sedm trestných minut, dokonce až na 85. místě.

"Michala musím chválit, jen škoda té jedné těsné chyby na poslední položce. Umístění do desátého místa je ale skvělé. U Jardy Soukupa je také určité zlepšení, škoda, že tam některé rány uspěchal. V nabité konkurenci se pak člověk hodně propadne," okomentoval v rozhovoru pro Českou televizi trenér Michael Málek.

"Jsme tady krátkou dobu, kluci se jeden den cítí dobře, druhý den zase špatně. Ale v globálu samozřejmě čekáme lepší výsledky, kluci by měli být pokaždé na bodech," dodal kouč.

Krčmář zvládl první tři zastávky na střelnici perfektně a útočil na stupně vítězů, čímž by navázal na životní třetí místo z předchozího stíhacího závodu v Ruhpoldingu. Na poslední stojce ale minul třetí ránu a z boje o umístění v nejlepší trojici vypadl.

V dlouhém závodu na 20 km se Krčmář do desítky dostal potřetí v kariéře. Desátý byl loni v Ruhpoldingu a na šampionátu v Oslu skončil pátý.

Fourcade má v čele celkového pořadí SP náskok 278 bodů před Šipulinem. Nejlepší z Čechů Krčmář zůstal průběžně jedenáctý.

O víkendu jsou ve vysoké nadmořské výšce v Anterselvě na pořadu závody s hromadným startem a štafety.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy